X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Królestwo

Saisons, Les · reż. Jacques Perrin
Francja, Niemcy 2015, 97’

23.10, 10:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos (1996), Makrokosmos (2001) i Oceany (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.

Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

Reżyser:Jacques Perrin
Scenariusz:Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Stéphane Durand
Muzyka:Bruno Coulais
Zdjęcia:Stéphane Aupetit, Michel Benjamin, Jérôme Bouvier, Laurent Charbonnier, Philippe Garguil, Eric Guichard, Laurent Fleutot, Sylvain Maillard, Christophe Pottier, Jan Walencik
Montaż:Vincent Schmitt
Produkcja:Jacques Perrin, Nicolas Elghozi
Dystrybucja:M2 Films

Program 2016

Google Translate