X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zoologia

Zoologiya · reż. Ivan I. Tverdovsky
Rosja, Francja, Niemcy 2016, 87’

19.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Natasza to kobieta w średnim wieku, która pracuje w zoo. Mieszka z matką w małym miasteczku na wybrzeżu. Walczy o niezależność, ale jednocześnie musi znosić absurdalną rzeczywistość życia, które wypełniają plotki rozpowszechniane przez kobiety z jej otoczenia. Znalazła się w martwym punkcie i gdy wydaje się, że nie czekają jej żadne niespodzianki, pewnego dnia... wyrasta jej ogon. Natasza jest zawstydzona tym faktem, ale postanawia pójść w swojej transformacji o krok dalej i wykorzystać ją do przedefiniowania siebie jako osoby i kobiety. Jej nowy „dodatek” zapewnia dostęp do życia, którego wcześniej nie mogła poznać. Wchodzi w relację z mężczyzną, który uważa ją za atrakcyjną ─ dzięki temu może się otworzyć i po raz pierwszy w życiu pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Niestety jej drugi okres dojrzewania musi się kiedyś skończyć, a Natasza stanie przed wyborem pomiędzy rzeczywistością i iluzją.

Reżyser:Ivan I. Tverdovsky
Scenariusz:Ivan I. Tverdovsky
Zdjęcia:Alexander Mikeladze
Montaż:Ivan I. Tverdovsky, Vincent Assman
Obsada:Natalia Pavlenkova, Dmitry Groshev, Irina Chipizhenko, Anna Astashkina, Masha Tokareva
Produkcja:Natalia Mokritskaya, Mila Rozanova, Uliana Savelieva
Producent:New People Film Company, Arizona Productions, MovieBrats Pictures
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – oficjalna selekcja / official selection (2016)

Ivan I. Tverdovsky (urodzony w 1988 roku) ukończył w 2011 roku Wszechrosyjski Państwowy Uniwersytet Kinematografii im. S.A. Gierasimowa (WGIK). Jego wczesne filmy dokumentalne przyniosły mu wiele nagród w Rosji oraz na międzynarodowych festiwalach filmowych na całym świecie. Jego fabularnym debiutem była Klasa wyrównawcza (2014), która zdobyła na całym świecie aż 35 nagród, w tym nagrodę w konkursie East of the West (Kryształowy Globus) w czasie 49. edycji MFF w Karlowych Warach. Zoologia to drugi film fabularny autorstwa Ivana.

Filmografia:

  • 2016 ― Zoologia / Zoology
  • 2014 ― Klasa wyrównawcza / Correction Class

Program 2016

Google Translate