X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Inni

Others, The · reż. Alejandro Amenábar
Francja, Hiszpania, USA, Włochy 2001, 101’

16.10, 22:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Koniec II wojny światowej. Grace wraz z dwójką dzieci mieszka w pięknym, wiktoriańskim dworze. Chłopiec i dziewczynka cierpią na rzadką chorobę: fotofobię ― alergię na światło słoneczne. W ponurym domu obowiązują bezlitosne reguły. Jest zawsze pogrążony w półmroku, a drzwi nie wolno otwierać nie zamknąwszy uprzednio wszystkich innych. Nagle zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czemu służba opuszcza dom w niewyjaśnionych okolicznościach? Dlaczego córka opowiada o dziwnych postaciach krążących po domu i dlaczego Grace ma wrażenie, że nie są to dziecinne fantazje?

Reżyser:Alejandro Amenábar
Scenariusz:Alejandro Amenábar
Muzyka:Alejandro Amenábar
Zdjęcia:Javier Aguirresarobe
Montaż:Nacho Ruiz Capillas
Obsada:Nicole Kidman, Fionnula Flanagan, Christopher Eccleston, Alakina Mann, James Bentley
Nagrody:Saturny / Saturn Awards – Najlepszy Horror, Najlepsza Aktorka, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Best Horror Film, Best Actress, Best Supporting Actress (2002); Goya / Goya Awards – Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Montaż / Best Film, Best Director, Best Original Screenplay, Best Cinematography, Best Editing (2002)

Program 2016

Google Translate