X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sierociniec

Orfanato, El · reż. J.A. Bayona
Hiszpania, Meksyk 2007, 105’

17.10, 22:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Laura spędziła dzieciństwo w sierocińcu, otoczona troskliwą opieką wychowawców. Teraz, jako trzydziestoletnia kobieta, wraca w „rodzinne” strony wraz z mężem Carlosem i siedmioletnim synkiem Simonem. Jej marzeniem jest ponowne otwarcie niefunkcjonującego przytułku i stworzenie ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych. Dom i tajemnicza okolica pobudzają wyobraźnię Simona ― chłopiec zaczyna snuć nieprawdopodobne opowieści i wymyślać nie do końca niewinne zabawy... Laura jest przekonana, że coś przerażającego kryje się w murach starego domu...

Reżyser:J.A. Bayona
Scenariusz:Sergio G. Sánchez
Muzyka:Fernando Velázquez
Zdjęcia:Óscar Faura
Montaż:Elena Ruiz
Obsada:Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncep, Mabel Rivera, Montserrat Carulla
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Goya / Goya Awards – Najlepszy Debiut Reżyserski, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepsza Charakteryzacja, Najlepsza Scenografia, Najlepsze Efekty Specjalne / Best New Director, Best Adapted Screenplay, Best Makeup and Hairstyles, Best Art Direction, Best Special Effects (2008)

Program 2016

Google Translate