X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Teza

Tesis · reż. Alejandro Amenábar
Hiszpania 1996, 125’

22.10, 22:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Ángela Marquez, studentka madryckiej szkoły filmowej, pisze pracę na temat przemocy na ekranie. Przypadkowo natrafia na kasetę z zapisem prawdziwego morderstwa. Wkrótce okazuje się, że torturowana na filmie dziewczyna to jedna z byłych studentek szkoły. Profesor, który odnalazł taśmę, ginie. Czując, że jest w niebezpieczeństwie, dziewczyna zwraca się o pomoc do kolegi ze studiów, Chema, dziwaka i odludka zafascynowanego przemocą. Oboje trafiają na ślad produkcji tzw. „snuff movies” ― filmów, które pokazują prawdziwe sceny tortur, gwałtów i morderstw ze szczególnym okrucieństwem.

Reżyser:Alejandro Amenábar
Scenariusz:Alejandro Amenábar, Mateo Gil
Muzyka:Alejandro Amenábar, Mariano Marín
Zdjęcia:Hans Burmann
Montaż:María Elena Sáinz de Rozas
Obsada:Ana Torrent, Fele Martínez, Eduardo Noriega, Xabier Elorriaga, Miguel Picazo
Nagrody:Goya / Goya Awards – Najlepszy Film, Najlepszy Debiut Reżyserski, Najlepszy Scenariusz Oryginalny, Najlepszy Dźwięk, Najlepszy Montaż, Najlepszy Debiutujący Aktor / Best Film, Best New Director, Best Original Screenplay, Best Sound, Best Editing, Best New Actor (1997)

Program 2016

Google Translate