X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Aquarius

Aquarius · reż. Kleber Mendonça Filho
Brazylia, Francja 2016, 145’

22.10, 19:15 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Clara (65 l.) to wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, która wychowała się w bogatej i konserwatywnej rodzinie mieszkającej w brazylijskim Recife. Jest ostatnią mieszkanką Aquariusa — oryginalnego, dwukondygnacyjnego budynku wzniesionego w latach 40. ubiegłego wieku. Wszystkie sąsiednie mieszkania zostały już wykupione przez firmę, która ma inne plany związane z zagospodarowaniem tej działki. Clara przysięgła, że opuści swój dom dopiero po śmierci, co powoduje, że wdaje się w swoistą wojnę z przedsiębiorstwem. Jest to konfrontacja tyleż tajemnicza, co przerażająca i szarpiąca nerwy.

Reżyser:Kleber Mendonça Filho
Scenariusz:Kleber Mendonça Filho
Zdjęcia:Pedro Sotero, Fabricio Tadeu
Montaż:Eduardo Serrano
Obsada:Sonia Braga, Maeve Jinkings, Irandhir Santos, Humberto Carrão, Zoraide Coleto
Produkcja:Émilie Lesclaux, Saïd Ben Saïd, Michel Merkt
Producent:CinemaScópio Produções, SBS Productions
Dystrybucja:SBS Distribution
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Udział w Konkursie Głównym / Participation in the Main Competition (2016); FF w Amsterdamie / Amsterdam FF – Najlepszy Film / Best Film (2016); FF w Sydney / Sydney FF – Najlepszy Film / Best Film

Program 2016

Google Translate