X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Odyseja

L’odyssée · reż. Jérôme Salle
Francja 2016, 122’

23.10, 17:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Film opowiada o życiu jednego z najsłynniejszych podróżników i badaczy mórz — Jacquesa-Yvesa Cousteau. Punktem wyjścia do opowieści wyreżyserowanej przez Jérôme Salle’a jest książka Capitaine de La Calypso, napisana przez wieloletniego przyjaciela i kompana Cousteau — Alberta Falco oraz pierwszego syna podróżnika Jeana-Michela. Jest lato 1946 roku. Rodzina Cousteau — Jacques, jego żona Simone oraz dwoje dzieci, Philippe i Jean-Michel — mieszkają w pięknym domu nad Morzem Śródziemnym. Za dnia nurkują, a nocą obserwują gwiazdy. To istny raj na ziemi. Mimo to Jacques nigdy nie jest zadowolony. Treścią jego życia jest przygoda i bezgraniczna wiara w zalety postępu…

Reżyser:Jérôme Salle
Scenariusz:Jérôme Salle, Laurent Turner
Muzyka:Alexandre Desplat
Zdjęcia:Matias Boucard
Montaż:Stan Collet
Obsada:Lambert Wilson, Audrey Tautou, Pierre Niney, Michael Bundred, Chloe Hirschman
Produkcja:Olivier Delbosc, Nathalie Gastaldo, Philippe Godeau, Marc Missonnier, Eric Vidart Loeb
Producent:Casa Productions, Fidélité Films, Pan Européenne Production, TF1 Films Production
Dystrybucja:Monolith Film

Program 2016

Google Translate