X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nauka chodzenia

Walking Spark · reż. Marcin Kopeć
Polska 2016, 51’

16.10, 18:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Historia Piotra, byłego gangstera, który po wyjściu z więzienia próbuje zacząć nowe życie. Mroczna przeszłość utrudnia tę przemianę. Na swojej drodze spotyka młoda artystkę — Magdę, która zainspirowana jego losami postanawia stworzyć animację opowiadającą o jego trudnej przeszłości. Proces pracy nad filmem staje się dla bohatera rodzajem terapii. Równocześnie podejmuje on pracę w hospicjum. Otoczony ciepłą rodziną Magdy oraz wymagającymi ciągłej opieki i czułości starszymi ludźmi, zyskuje szansę na głęboką przemianę. Czy ją wykorzysta?

Reżyser:Marcin Kopeć
Scenariusz:Marcin Kopeć
Zdjęcia:Filip Drożdż
Montaż:Daniel Gąsiorowski
Obsada:Piotr Mudyn, Magda Kara-Sajek
Produkcja:Dawid Janicki, Joanna Szymańska
Producent:SHIPsBOY

Marcin Kopeć urodził się w Gdyni w 1978 roku. Uzyskał dyplom z filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, a także ukończył kurs Programu Dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. Brał także udział w licznych warsztatach z zakresu pisania scenariuszy na potrzeby teatru i filmu oraz ukończył akademią didżejską Scratch DJ Academy w Nowym Jorku. W 2013 r. zrealizował studencki projekt dokumentalny pt. 6 filmów o miłości. Nauka chodzenia to jego debiut festiwalowy.

Filmografia:

2016 ― Nauka chodzenia / Walking Spark

Program 2016

Google Translate