X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Empire

Empire · reż. Kristof Hoornaert
Belgia 2015, 14’ · polska premiera

16.10, 20:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Jest późne popołudnie gdzieś w wielkim mieście. Mężczyzna wraca do domu, do swojej żony i dziecka. Oto portret rodziny we współczesnej cywilizacji, uchwycony w czasie rzeczywistym.

Reżyser:Kristof Hoornaert
Scenariusz:Kristof Hoornaert
Zdjęcia:Thomas Buelens
Obsada:Ina Geerts, Kris Cuppens, Jef Cuppens
Produkcja:Wim Vanacker
Nagrody:MFF w Montrealu / Montreal World FF – oficjalna selekcja / Official Selection (2015); FFK w Londynie / London Short FF – oficjalna selekcja / Official Selection (2016)

Kristof Hoornaert urodził się w 1980 roku we Flandrii Zachodniej. Studiował sztuki audiowizualne w Gandawie i Brukseli. W 2006 roku rozpoczął pracę jako reżyser freelancer i zrealizował kilka filmów korporacyjnych, reklamowych oraz prezentacji na potrzeby różnych firm. W 2009 roku premierę miał jego pierwszy film krótkometrażowy pt. Kaïn ― odbyło się to w ramach 59. edycji Berlinale.

Program 2016

Google Translate