X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lokatorki

Tenants · reż. Klara Kochańska
Polska 2015, 30’

20.10, 16:00 · Od Nowa – nowa scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. Robi to mimo ryzyka, jakie się z tym wiąże. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Sen Justyny o własnym miejscu spełni się... jako koszmar.

Reżyser:Klara Kochańska
Scenariusz:Klara Kochańska, Kasper Bajon
Zdjęcia:Zuzanna Pyda
Montaż:Barbara Fronc
Obsada:Julia Kijowska, Beata Fudalej, Diana Zamojska, Joanna Drozda, Paweł Królikowski
Producent:Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Nagrody:Warszawski FF / Warsaw FF – Najlepszy Film Krótkometrażowy / Short Grand Prix (2015); Studencka Nagroda Akademii Filmowej / Student Academy Award – Najlepszy Film Zagraniczny / Foreign Narrative (2016); FF w Gdyni / Gdynia FF – Nagroda Specjalna Legalnej Kultury / Legal Culture Special Award (2016)

Klara Kochańska urodziła się w 1984 roku w Krakowie. Studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a w 2009 roku rozpoczęła studia na Wydziale Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych.

Program 2016

Google Translate