X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Baby bump

Baby bump · reż. Kuba Czekaj
Polska 2015, 90’

18.10, 14:00 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Przeglądasz czasem album rodzinny? Uśmiechnięta buźka z dzieciństwa w pełnym słońcu, szczęście i sielanka... A pamiętasz też pierwszy plan zgładzenia rodziców? Regularną wojnę z kumplami w szkole, zdziwienie i strach, bo twoje ciało nagle zaczęło się zmieniać i żyć własnym życiem? Tego nie znajdziesz w rodzinnym albumie. Szalona historia Mickiego Housa skutecznie przypomni ci, jak to naprawdę było być dzieckiem. Każdy to przeżył i ma swoje za uszami.

Reżyser:Kuba Czekaj
Scenariusz:Kuba Czekaj
Zdjęcia:Adam Palenta
Montaż:Magdalena Chowańska
Obsada:Kacper Olszewski, Agnieszka Podsiadlik, Caryl Swift
Produkcja:Magdalena Kamińska, Agata Szymańska
Producent:Balapolis
Dystrybucja:Balapolis
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Lew Queer / Queer Lion (2015); FF w Gdyni / Gdynia FF – Konkurs Inne Spojrzenie: Złoty Pazur / The Visions Apart Competition: Golden Claw (2015)

Kuba Czekaj urodził się w 1984 roku we Wrocławiu. Jest absolwentem reżyserii, absolutorium uzyskał na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (2010) oraz w Programie Fabularnym Studio Prób w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie (2011). Jest autorem wielokrotnie nagradzanych krótkometrażowych filmów fabularnych, m.in.: Ciemnego pokoju nie trzeba się bać, Dom w różach, Za horyzont, Kawałek nieba oraz Twist & Blood.

Filmografia:

  • 2016 — Królewicz Olch
  • 2016 — Baby bump
  • 2014 — Rwetes
  • 2010 — Twist & Blood
  • 2009 — Ciemnego pokoju nie trzeba się bać
  • 2007 — Za horyzont
  • 2006 — Kawałek nieba

Program 2016

Google Translate