X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Czerwony kapitan

Rudý kapitán · reż. Michal Kollár
Polska, Czechy, Słowacja 2016, 109’

20.10, 13:30 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Rok 1992. Po upadku komunizmu pozostało wiele nierozwiązanych spraw kryminalnych, których sprawcy nigdy nie ponieśli kary. W ręce Krauza (Maciej Stuhr) ― ambitnego, młodego detektywa z Wydziału Zabójstw, wpada jedna z nich. Na miejskim cmentarzu odnalezione zostają zwłoki z licznymi śladami tortur. Krauz wraz ze swoim partnerem są świadomi niebezpieczeństwa, ale postanawiają rozwiązać tę zagadkę. Wszystkie tropy prowadzą do „Czerwonego Kapitana” ― owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy. Niewielu przeżyło spotkanie z nim. Z każdą minutą śledztwa wychodzi na jaw coraz więcej faktów, a podejrzenia padają na najwyższych decydentów policji i Kościoła.

Reżyser:Michal Kollár
Scenariusz:Miro Šifra, Anna Fifkova, Michal Kollár
Muzyka:Petr Ostrouchov
Zdjęcia:Kacper Fertacz
Montaż:Lucie Haladova
Obsada:Maciej Stuhr, Marián Geišberg, Oldřich Kaiser, Martin Finger, Mário Kubec, Zuzana Kronerová
Produkcja:Viktor Taus, Agnieszka Kurzydło, Michal Kollár
Producent:Fog\\\'n\\\'Desire, Mental Disorder 4, Sokol Kollar
Dystrybucja:Kino Świat

Michal Kollár urodził się w 1978 roku. Jest producentem, autorem scenariuszy i reżyserem. W wieku 18 lat zaczął kręcić swoje pierwsze reklamy telewizyjne oraz teledyski. Fascynacja kinem spowodowała, że postanowił pójść za swoim marzeniem i rozpoczął studia na Wyższej Szkole Sztuk Scenicznych w Bratysławie, na kierunku montażu. Studia ukończył w 2007 roku, a zaraz potem został współautorem scenariusza i reżyserem swojego pełnometrażowego debiutu Catfish Summer.

Filmografia:

  • 2016 ― Czerwony kapitan / The Red Captain
  • 2007 ― Catfish Summer

Program 2016

Google Translate