X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Fale

Waves · reż. Grzegorz Zariczny
Polska 2016, 78’

18.10, 17:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Ania i Kasia to dwie energiczne, sympatyczne siedemnastolatki. Muszą radzić sobie same, bo na rodziców liczyć nie mogą. Dziewczyny mieszkają w Nowej Hucie, odbywają praktyki w małym zakładzie fryzjerskim, chcą zostać zawodowymi fryzjerkami. Rodzi się między nimi głęboka więź. Któregoś dnia spokój Ani zaburza pojawienie się mamy, której nie widziała od dawna…

Tak o swoim filmie pisze reżyser: „Zacząłem realizować film dokumentalny o Kasi, która nie ze swej winy ma gorzej niż inni. Startuje z bardzo niska. Zacząłem się zastanawiać, co taka dziewczyna może zrobić, aby zmienić swój statut społeczny i materialny. Wiedziałem, że w dokumencie tego nie przeprowadzę. Napisałem więc scenariusz filmu fabularnego z głównym udziałem Kasi, z całym jej światem, w którym jest osadzona, ale z zupełnie fikcyjną, fabularną strukturą”.

Reżyser:Grzegorz Zariczny
Scenariusz:Grzegorz Zariczny
Zdjęcia:Weronika Bilska
Montaż:Bartosz Pietras
Obsada:Katarzyna Kopeć, Anna Kęsek, Tomasz Schimscheiner, Jolanta Olszewska, Edyta Torhan
Produkcja:Jacek Bromski, Dariusz Gajewski, Ewa Jastrzębska
Producent:Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Udział w Konkursie Głównym / Participation in the Main Competition (2016); MFF w Karlowych Warach / IFF in Karlovy Vary – Udział w Konkursie Głównym / Participation in the Main Competition (2016)

Grzegorz Zariczny urodził się w 1983 roku we wsi Kokotów pod Krakowem, gdzie wciąż mieszka. Studiował reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. W 2008 roku podjął kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. W 2013 roku reżyser otrzymał Wielką Nagrodę Jury na festiwalu filmowym Sundance za film dokumentalny Gwizdek.

Filmografia:

  • 2016 — Fale / Waves
  • 2015 — Love, Love
  • 2012 — Gwizdek
  • 2012 — Nasza zima zła
  • 2010 — Marysina Polana

Program 2016

Google Translate