X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Moje córki krowy

These Daughters of Mine · reż. Kinga Dębska
Polska 2015, 84’

21.10, 17:00 · Od Nowa – nowa scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Marta (Agata Kulesza) odniosła życiowy sukces, jest znaną aktorką, gwiazdą popularnych seriali. Pomimo sławy i pieniędzy, wciąż nie może ułożyć sobie życia. Samotnie wychowała dorosłą już córkę (Maria Dębska). W przeciwieństwie do swojej silnej i dominującej starszej siostry, Kasia (Gabriela Muskała) jest wrażliwa i ma skłonność do egzaltacji. Pracuje jako nauczycielka, jej małżeństwo jest dalekie od ideału. Mąż Kasi (Marcin Dorociński) to życiowy nieudacznik, który bezskutecznie poszukuje pracy. Siostry nie przepadają za sobą, ale nagła choroba matki (Małgorzata Niemirska) zmusza je do współdziałania. Muszą zaopiekować się ukochanym, ale despotycznym ojcem (Marian Dziędziel). Marta i Kasia stopniowo zbliżają się do siebie i odzyskują utracony kontakt, co wywołuje szereg tragikomicznych sytuacji.

Reżyser:Kinga Dębska
Scenariusz:Kinga Dębska
Muzyka:Bartosz Chajdecki
Zdjęcia:Andrzej Wojciechowski
Montaż:Bartosz Karczyński
Obsada:Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska
Produkcja:Zbigniew Domagalski
Producent:Studio Filmowe Kalejdoskop
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Orły / Eagle Awards – Nagroda Publiczności, Najlepszy Scenariusz / Audience Award, Best Script (2016); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych, Nagroda Publiczności / Golden Lions: Journalists\' Award, the Award given by Art Houses and Local Cinemas, Audience Award (2015); Netia OFF CAMERA – Nagroda publiczności: Najlepszy film / Audience Award: Best Film (2016)

Kinga Dębska urodziła się w Białymstoku w 1969 r. Jest absolwentką reżyserii filmowej praskiej FAMU i japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorką cenionych filmów fabularnych i dokumentalnych. Zanim zaczęła robić filmy, pracowała jako dziennikarka.

Filmografia / Filmography:

  • 2015 ― Moje córki krowy / These Daughters of Mine
  • 2015 ― Aktorka
  • 2009 ― Hel
  • 2008 — Najbardziej lubię grać
  • 2008 — Sześć oktaw
  • 2007 — Józek i jego dzieci
  • 2002 — Uzdrowiciele
  • 2001 — Opowiem ci bajkę
  • 2000 — Kocham Chrystusa

Program 2016

Google Translate