X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Niewinne

Innocentes, Les · reż. Anne Fontaine
Polska, Belgia, Francja 2016, 115’

16.10, 21:45 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Tuż po drugiej wojnie światowej francuski Czerwony Krzyż prowadzi akcję repatriacji i gromadzi swoich obywateli w szpitalu. Wśród lekarzy jest młodziutka Matylda Beaulieu (Lou de Laâge). W szpitalu zjawia się siostra z oddalonego o kilka kilometrów klasztoru i błaga o pomoc dla umierającej kobiety. Problemem jest poród jednej z zakonnic… Okazuje się, że siostry padły ofiarą zbiorowego gwałtu dokonanego przez czerwonoarmistów. Matylda chce sprowadzić pomoc, lecz Matka Przełożona (Agata Kulesza) chce za wszelką cenę ukryć tajemnicę, żeby uniknąć skandalu. Witana przez zakonnice z nieufnością, Matylda wkracza w nieznany sobie świat i zaprzyjaźnia się z siostrą Marią (Agata Buzek). Razem odkryją przerażającą prawdę ukrytą za murami klasztoru…

Reżyser:Anne Fontaine
Scenariusz:Sabrina B. Karine, Alice Vial
Muzyka:Grégoire Hetzel
Zdjęcia:Caroline Champetier
Montaż:Annette Dutertre
Obsada:Lou de Laâge, Agata Buzek, Agata Kulesza, Vincent Macaigne, Joanna Kulig, Eliza Rycembel
Produkcja:Eric Altmayer, Nicolas Altmayer
Producent:Mandarin Cinema
Dystrybucja:Kino Świat
Nagrody:Provincetown IFF / MFF w Provincetown – Nagroda Publiczności / Audience Award (2016)

Anne Fontaine urodziła się w Luksemburgu w 1959 r. Jest aktorką, reżyserką i scenarzystką. Zagrała w kilkunastu produkcjach filmowych i telewizyjnych. W roli reżyserki zadebiutowała w 1993 r. filmem Les Histoires d’Amour Finissent Mal en Général. Jej film Nettoyage à sec (1997) nagrodzono Złotą Gazelą za najlepszy scenariusz na Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Wybrana Filmografia:

  • 2016 ― Niewinne / Agnus Dei
  • 2013 ― Idealne matki / Adore
  • 2011 ― Mój najgorszy koszmar / My Worst Nightmare
  • 2009 ― Coco Chanel / Coco before Chanel
  • 2008 ― Dziewczyna z Monako / The Girl from Monaco
  • 2005 ― W jego rękach / In His Hands
  • 2003 ― Nathalie...

Program 2016

Google Translate