X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Prosta historia o morderstwie

Simple Murder Story · reż. Arkadiusz Jakubik
Polska 2016, 90’

22.10, 12:00 · Od Nowa – nowa scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Prosta historia o morderstwie to trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Filip Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Kinga Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem — również funkcjonariuszem (Andrzej Chyra) — zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Chcąc udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą uwikłany był jego ojciec.

Reżyser:Arkadiusz Jakubik
Scenariusz:Arkadiusz Jakubik, Igor Brejdygant
Muzyka:Bartosz Chajdecki
Zdjęcia:Witold Płóciennik
Montaż:Paweł Laskowski
Obsada:Filip Pławiak, Andrzej Chyra, Kinga Preis, Anna Smołowik, Przemysław Strojkowski
Produkcja:Włodzimierz Niderhaus
Producent:Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (Warszawa)
Dystrybucja:Kino Świat

Arkadiusz Jakubik urodził się w 1969 roku. W 1992 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Jest aktorem, reżyserem, scenarzystą i muzykiem. Występował w Operetce Warszawskiej (1993—1994) i Teatrze Rampa w Warszawie (1997—2000). Na wielkim ekranie pojawił się m.in. w takich filmach jak: Wesele (2004), Dom zły (2009), Drogówka (2013), Chce się żyć (2013), Pod Mocnym Aniołem (2014) i Wołyń (2016). Prosta historia o morderstwie to drugi film, który wyreżyserował i do którego napisał scenariusz.

Filmografia:

  • 2016 ― Prosta historia o morderstwie / Simple Murder Story
  • 2010 ― Prosta historia o miłości / Simple Love Story

Program 2016

Google Translate