X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ameryka

America · reż. Aleksandra Terpińska
Polska 2015, 30’

20.10, 15:45 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Dawno temu w Ameryce… Dwie nastolatki — Anka i Dżastina — zabawiają się marzeniami o lepszym życiu. Nierozłączne przyjaciółki, znudzone codziennością, postanawiają przejechać się autostopem. Z początku niewinnie zapowiadająca się przygoda zamienia się w emocjonalną grę, w której prawda przenika się z fikcją, a rozwój kolejnych wydarzeń bezpowrotnie zmienia wzajemne relacje bohaterek i ich spojrzenie na dotychczasowy świat.

Film w całości zrealizowano w podwłocławskiej gminie Koneck, która była jego współproducentem.

Reżyser:Aleksandra Terpińska
Scenariusz:Aleksandra Terpińska
Zdjęcia:Bartosz Bieniek
Montaż:Przemysław Chruścielewski
Obsada:Marta Mazurek, Aleksandra Adamska, Małgorzata Trofimiuk, Andrzej Konopka, Bartosz Gelner
Produkcja:Uniwersytet Śląski (Katowice) — Wydział Radia i Telewizji
Koprodukcja:Gmina Koneck
Nagrody:• Nagrody: 28th Filmfest Dresden, Niemcy 2016 — Golden Horseman Jury Młodych w konkursie międzynarodowym; 15. T-Mobile Nowe Horyzonty IFF 2015 — nagroda specjalna w konkursie „Powiększenie”; 23 IFF Camerimage 2015 — Złota Kijanka za zdjęcia; 24 Art Film Fest, Słowacja 2016 — Wyróżnienie Specjalne

Aleksandra Terpińska absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest reżyserką i scenarzystką filmów krótkometrażowych, reklam i teledysków.

Program 2016

Google Translate