X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jasik „Mordo z fartem”

Jasik „Mordo z fartem” · reż. Marcin Łaukajtys
Polska 2015, 12’

21.10, 14:00 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Reżyser odnalazł w jednej z podtoruńskich wsi, rasowego rapera. Robert „Jasik” Jasiński, używający pseudonimów RapToManiak oraz Jasik RTM jest hiphopowcem, który ukształtował swój talent w małej wsi pod Chełmżą nieopodal Torunia. Marcin Łaukajtys portretuje człowieka, który nie uznaje granic mogących ograniczać rap. Mimo, że nie pochodzi z wielkich blokowisk czy mrocznych zaułków miejskich, zawsze wiązał swoją przyszłość z tą muzyką. Zawsze chciałem zarabiać rapem i nie mieć innych zajęć, by robić to co kocham. Po prostu być w tym cały — mówi w filmie.

Marcin Łaukajtys jest znanym toruńskim fotografikiem oraz propagatorem sportów rowerowych. Prowadzi w Chełmży internetową Telewizję Po Sąsiedzku.

Reżyser:Marcin Łaukajtys
Scenariusz:Marcin Łukajtys
Zdjęcia:Marcin Łukajtys
Montaż:Marcin Łukajtys
Obsada:Robert „Jasik” Jasiński
Producent:Telewizja Po Sąsiedzku
Nagrody:nagroda na festiwalu KATAR 2015 w Toruniu

Marcin Łaukajtys jest fotografem pracującym dla grup medialnych, producentów odzieży i branży reklamowej. Prowadzi internetową telewizję PoSąsiedzku.pl, która realizuje liczne filmy dokumentalne.

Program 2016

Google Translate