X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kobiety adwokatury

Kobiety adwokatury · reż. Remigiusz Zawadzki
Polska 2016, 39’

21.10, 14:00 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Pierwszy obraz polskiej adwokatury widzianej oczami kobiet mecenasek w reżyserii cenionego dokumentalisty Remigiusza Zawadzkiego.

Czym jest odwaga i niezależność adwokacka, jak rozumieją swoje posłannictwo, z jakimi zmagają się rozterkami, jak udaje im się łączyć obowiązki zawodowe z życiem prywatnym, dlaczego wybrały ten wymagający zawód? Na to pytanie opowiedziało do kamery 12 kobiet adwokatek z całej Polski.

Ich życie ma się nijak do fabuły „Magdy M.” czy „Prawa Agaty”. Pomysł nakręcenia filmu zrodził się właśnie z chęci „obdarcia” z serialowej fikcji wizerunku polskiej prawniczki. W filmie wzięło udział 12 adwokatek z całej Polski w tym 3 z Bydgoszczy. Najstarsza praktykuje w zawodzie od 60 lat, najmłodsza dopiero do zawodu wstępuje. W ich kancelariach negocjuje się międzynarodowe kontrakty, ratuje ludzi przed wypchnięciem poza nawias życia społecznego, prowadzi niewielkie sprawy spadkowe i rozwiązuje kryzysy rodzinne, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu i empatii kobiet adwokatek znaleźć można pomoc. Filmowa opowieść o kobietach adwokatury to przede wszystkim opowieść o zawodowej pasji…

Film powstał we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy.

Reżyser:Remigiusz Zawadzki
Scenariusz:Remigiusz Zawadzki
Muzyka:Artur Maćkowiak
Zdjęcia:Jarosław Piskozub
Montaż:Artur Owczarczak, PSM
Producent:Fundacja ART-HOUSE na zlecenie Naczelnej Rady Adwokackiej

Program 2016

Google Translate