X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Quit Staring at My Plate

Ne gledaj mi u pijat · reż. Hana Jušić
Chorwacja, Dania 2016, 105’

21.10, 14:15 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Życie Marijany toczy się wokół jej rodziny, czy tego chce czy nie. Wszyscy gnieżdżą się w niewielkim mieszkaniu, co powoduje regularne wybuchy frustracji. Pewnego dnia jej dominujący ojciec dostaje wylewu i zostaje przykuty do łóżka. W efekcie Marijana przejmuje funkcję przywódcy klanu. Niedługo potem, żeby zapewnić rodzinie byt, musi zacząć pracować równolegle na dwóch etatach. Jej matka i niepełnosprawny brat robią jednak co w ich mocy, żeby zniweczyć jej wysiłki. Marijana, doprowadzona na skraj wytrzymałości, znajduje pocieszenie w seksie uprawianym w obskurnych miejscach z przygodnymi mężczyznami. Raz posmakowawszy swobody, chce jeszcze więcej. Jednak teraz, gdy udało jej się wyrwać na wolność, co w zasadzie zamierza z nią zrobić?

Reżyser:Hana Jušić
Scenariusz:Hana Jušić
Muzyka:Hrvoje Nikšić
Zdjęcia:Jana Plećaš
Montaż:Jan Klemsche
Obsada:Mia Petričević, Nikša Butijer, Arijana Čulina, Zlatko Burić
Produkcja:Ankica Jurić Tilić
Producent:Kinorama, Beofilm, Croatian radiotelevision

Hana Jušić zdobyła dyplom na kierunku reżyserii filmowej i telewizyjnej na Academy of Dramatic Art w Zagrzebiu. W 2007 roku ukończyła także komparatystykę oraz filologię angielską na Wydziale Humanistycznym i Nauk Społecznych, a następnie podjęła podyplomowe studia doktoranckie z zakresu badań nad literaturą i filmem. Quit Staring at My Plate to jej pełnometrażowy debiut, który wyreżyserowała i do którego napisała scenariusz.

Filmografia:

  • 2016 — Quit Staring at My Plate / Ne gledaj mi u pijat
  • 2015 — Da je kuca dobra i vuk bi je imao
  • 2012 — Zimica
  • 2012 — Terarij

Program 2016

Google Translate