X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Słońce w zenicie

Zvizdan · reż. Dalibor Matanić
Chorwacja, Słowenia, Serbia 2015, 123’

22.10, 19:00 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Słońce w zenicie roztacza swój blask nad trzema następującymi po sobie historiami o miłości. Rozgrywają się one w dwóch sąsiednich bałkańskich wioskach, dotkniętych wieloletnimi zaszłościami na tle nienawiści etnicznej. To film o kruchości, ale i intensywności zakazanej miłości. Według słów reżysera: „Słońce w zenicie to pochwała bezinteresowności i miłości, czyli tego, co najlepsze w naturze człowieka, i czego nasz region geograficzny po raz kolejny usilnie się uczy. Jest tylko jedna rzecz, której jestem pewien: koniec końców polityka i skrajny nacjonalizm nigdy nie wygrywają. Wygrywa miłość”.

Reżyser:Dalibor Matanić
Scenariusz:Dalibor Matanić
Muzyka:Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz
Zdjęcia:Marko Brdar
Montaż:Tomislav Pavlic
Obsada:Tihana Lazović, Goran Marković, Nives Ivanković, Dado Ćosić, Stipe Radoja, Trpimir Jurkić, Mira Banjac
Produkcja:Ankica Jurić Tilić
Producent:Kinorama
Dystrybucja:M2 Films
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Sekcja Un Certain Regard: Nagroda Jury / Un Certain Regard section: Jury Prize (2015); FF w Puli / Pula FF – Nagroda Złotej Areny: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka / Golden Arena: Best Film, Best Director, Best Actress (2015)

Program 2016

Google Translate