X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

On the Other Side

S one strane · reż. Zrinko Ogresta
Chorwacja, Serbia 2016, 85’

17.10, 14:45 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Zakupu tradycyjnego biletu lub odbioru bezpłatnej wejściówki (karnety i zestawy) należy dokonać w CKK Jordanki lub ACKiS „Od Nowa”.

Vesna to pielęgniarka środowiskowa w średnim wieku, która pracuje w Zagrzebiu. Prowadzi ciche życie, składające się z bardzo przyziemnych obowiązków: opieki nad synem i pomocy córce w przygotowaniach do wesela. Niespodziewanie Vesna dostaje telefon od swojego męża Žarko, który porzucił rodzinę w chwili wybuchu wojny i poszedł walczyć za „drugą stronę”. Jego niespodziewany powrót zamienia jej starannie odbudowane życie w chaos i zagraża nowej tożsamości.

Reżyser:Zrinko Ogresta
Scenariusz:Mate Matišić, Zrinko Ogresta
Muzyka:Mate Matišić, Šimun Matišić
Zdjęcia:Branko Linta
Montaż:Tomislav Pavlic
Obsada:Lazar Ristovski, Ksenija Marinković, Tihana Lazović, Robert Budak, Toni Šestan, Tena Jeić Gajski
Produkcja:Ivan Maloča
Producent:Interfilm
Nagrody:Berlinale – Label Europa Cinemas: Specjalne wyróżnienie / Special Mention (2016); FF w Puli / Pula FF – Nagroda Złotej Areny: Najlepszy film / Big Golden Arena: Best Film (2016); Chorwacki kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Croatian candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2016)

Program 2016

Google Translate