X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Taste of Ink

Compte tes blessures · reż. Morgan Simon
Francja 2016, 80’ · polska premiera

20.10, 18:30 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

24-letni Vincent to charyzmatyczny lider hardcorowej kapeli. Wytatuował już ponad połowę swojego ciała. Ma anielską twarz i przenikliwe spojrzenie — wydaje mu się, że także świat leży u jego stóp. Jednak pojawienie się w życiu jego ojca nowej kobiety ożywia dawne demony. Vincent nie potrafi już utrzymać w cuglach swojego gniewu i pragnień.

Zdaniem reżysera: „Compte tes blessures to krzyk. To krzyk, w którym miesza się złość i miłość. To film bazujący na kompleksie Edypa i rywalizacji między ojcem i synem, gdzie mroczna strona ściera się odważnie z komediową niedorzecznością. To życiowy wyścig do świata dorosłych, który odbywa się w społeczeństwie zagubionych ludzi, gdzie zamerykanizowana młodzież błąka się bezradnie po obrzeżach najnowszych trendów. To także rzut oka na zupełnie inny Paryż, dzięki któremu odkrywamy alternatywną, ale i sponsorowaną subkulturę, która nie podejmuje żadnego ryzyka, chociaż tatuaże i ogłuszająca muzyka zdają się sugerować co innego”.

Reżyser:Morgan Simon
Scenariusz:Morgan Simon
Muzyka:Selim Aymard, Julien Krug
Zdjęcia:Julien Poupard
Montaż:Marie Loustalot
Obsada:Kévin Azaïs, Monia Chokri, Nathan Willcocks, Julien Krug, Selim Aymard
Produkcja:Amaury Ovise, Jean-Christophe Reymond
Producent:Kazak Productions
Nagrody:MFF w San Sebastián / San Sebastián IFF – Sekcja Nowi Reżyserzy / New Director section (2016)

Morgan Simon urodził się na przedmieściach Paryża w 1985 roku. W 2012 roku ukończył paryską szkołę filmową La Fémis na kierunku scenopisarstwa, a doświadczenie zdobywał amatorsko, pracując w wielu różnych dziedzinach, np. w telewizji czy w przemyśle gier wideo. Nakręcił i napisał scenariusze do ponad dziesięć krótkich metraży, a kilka z nich pokazywano na licznych festiwalach międzynarodowych (w Angers, Breście czy San Sebastián). Taste of ink to jego pierwszy film pełnometrażowy.

Filmografia:

  • 2016 — Taste of Ink / Compte tes blessures
  • 2016 — Réveiller les morts
  • 2014 — Essaie de mourir jeune
  • 2012 — American Football
  • 2011 — Goose

Program 2016

Google Translate