X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Small Faces

Small Faces · reż. Gillies MacKinnon
Wielka Brytania 1996, 108’

18.10, 21:15 · Od Nowa – duża scena

Kup lub zarezerwuj bilet

Akcja filmu toczy się około 1968 roku. Trzej nastoletni bracia: Bobby, który należy do gangu, Alan — wiecznie zamartwiający się maminsynek, oraz Lex — pewny siebie wesołek, mieszkają razem w podupadłej dzielnicy Glasgow. Wprawdzie Bobby i Alan zaczynają doświadczać olbrzymiej siły buzujących w nich hormonów, narracja filmu skupia się na Lexie, który przypadkowo zabija przywódcę gangu Bobby’ego, uruchamiając w ten sposób spiralę niebezpiecznych wydarzeń. Lex jest jednak na tyle lekkomyślny i niedojrzały, że chroni go to przed zrozumieniem skutków, jakie jego kolejne występki przyniosą nie tylko jemu, ale także wszystkim osobom z jego otoczenia.

Reżyser:Gillies MacKinnon
Scenariusz:Billy MacKinnon, Gillies MacKinnon
Muzyka:John E. Keane
Zdjęcia:John de Borman
Montaż:Scott Thomas
Obsada:Iain Robertson, Joe McFadden, Steven Duffy, Laura Fraser, Garry Sweeney
Nagrody:MFF w Edynburgu / Edinburgh IFF – Najlepszy Brytyjski Film Fabularny / Best New British Feature (1995); MFF w Rotterdamie / Rotterdam IFF – Nagroda Tygrysa / Tiger Award (1996)

Program 2016

Google Translate