X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu On Air 2018

Robert Gliński

Robert Gliński ― reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta. Wykłada reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi oraz Gdyńskiej Szkole Filmowej. Studiował architekturę na Politechnice Warszawskiej (1971–1975), potem reżyserię w łódzkiej Filmówce (1975–1980). Był współzałożycielem Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego powstałego w 1981 roku, a także członkiem Zespołów Filmowych „Kadr” i „Dom”. Rektor Szkoły Filmowej w latach 2008–2012. Wyreżyserował 14 filmów fabularnych i ponad 20 teatrów telewizji. Pracował także w teatrach dramatycznych w Warszawie, Poznaniu, Rzeszowie, Gdyni. Do jego najgłośniejszych filmów fabularnych należą: Niedzielne igraszki, Wszystko, co najważniejsze, Cześć Tereska, a ostatnio Kamienie na szaniec.

Magnus von Horn

Magnus von Horn urodził się w 1983 r. w Göteborgu. Ukończył reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. W czasie studiów zrealizował kilka wspaniale przyjętych filmów krótkometrażowych, m.in. Echo (Festiwal Filmowy w Sundance, 2010) czy Bez śniegu (Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Locarno, 2011). Jego pełnometrażowy debiut – Intruz, miał swoją światową premierę na Directors’ Fortnight w Cannes w 2015 r. Obecnie von Horn wykłada na łódzkiej Filmówce i pracuje and swoim drugim filmem — Sweat.

Julia Kijowska

Julia Kijowska urodziła się w 1981 roku w Łodzi. Jest jedną z najbardziej cenionych aktorek młodego pokolenia. Akademię Teatralną w Warszawie ukończyła w 2005 roku. W latach 2006–2012 była aktorką Teatru Dramatycznego, od 2013 należy do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum. Na dużym ekranie zaczęła się pojawiać od 2008 roku, jednak przełomową rolą w jej karierze okazała się drugoplanowa rola w dramacie W ciemności (2011) w reż. Agnieszki Holland. Grała u takich reżyserów jak Jan Jakub Kolski (Wenecja i Serce, serduszko), Sławomir Fabicki (Miłość), Wojciech Smarzowski (Drogówka, Pod mocnym aniołem), Klara Kochańska (Lokatorki) czy Tomasz Wasilewski (Zjednoczone stany miłości). W 2018 roku wcieliła się w główne role w dwóch produkcjach ― Nina (reż. Olga Chajdas) i Via Carpatia (reż. Klara Kochańska i Kasper Bajon). Za dotychczasowy dorobek artystyczny przyznano jej w tym roku Nagrodę Specjalną im. Zbyszka Cybulskiego.

Łukasz Maciejewski

Łukasz Maciejewski ― filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, członek Europejskiej Akademii Filmowej, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych oraz Federacji Krytyków Filmowych. Jest dyrektorem programowym festiwalu Kino na Granicy w Cieszynie oraz festiwalu Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim. Wykłada na Wydziale Aktorskim łódzkiej Filmówki. W Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie prowadzi kino Millennium. Stale współpracuje z kilkunastoma czasopismami, jest recenzentem i felietonistą Onetu, stałym komentatorem „Tygodnika Kulturalnego” w TVP Kultura oraz autorem cyklu Z fotela Łukasza Maciejewskiego (portal Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych). Laureat wielu nagród i wyróżnień dziennikarskich, m.in. statuetki „Uskrzydlony”, „Dziennikarskiej Weny” oraz „Złotej Róży” za „nową jakość w krytyce filmowej”, oraz „Art Kciuka 2018” dla „Człowieka–Instytucji”. W 2017 roku opublikował bestsellerowy tom Aktorki. Odkrycia oraz polsko-angielski album Lupa / Maciejewski. Koniec świata wartości.

Adam Woronowicz

Adam Woronowicz jest aktorem teatralnym i filmowym. Urodził się w 1973 roku w Białymstoku. Studiował na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 1997–2001 pracował w zespole warszawskiego Teatru Rozmaitości, do którego powrócił w 2010 roku i gra tam do dzisiaj. W międzyczasie był członkiem zespołu Teatru Powszechnego. Za swoje role teatralne był wielokrotnie wyróżniany — jest m.in. laureatem Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza. Od 1999 roku coraz częściej pojawia się w filmach. Zagrał w takich produkcjach jak Chopin. Pragnienie miłości, Rewers, Chrzest, Miłość, Pani z przedszkola, Demon, Baby są jakieś inne, Syberiada polska, Czerwony pająk, Chemia. Wcielił się też w rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie i serialu Popiełuszko. Wolność jest w nas w reż. Rafała Wieczyńskiego. Grał również w telewizyjnych serialach: Czas honoru, Krew z krwi, Pakt i Diagnoza. Na tegorocznym FF w Gdyni otrzymał nagrodę za Najlepszą rolę męską w filmie Kamerdyner w reż. Filipa Bajona. Zagrał też w najnowszej produkcji Marka Koterskiego pt. 7 uczuć.

Agnieszka Żulewska

Agnieszka Żulewska, urodzona w Ozimku w 1987 roku, jest polską aktorką teatralną i filmową. W roku 2010 ukończyła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Współpracowała z takimi teatrami jak Teatr Szóste Piętro, Teatr Polski w Bydgoszczy i Teatr Powszechny w Warszawie. Od sezonu 2016/2017 jest na etacie w stołecznym Teatrze Rozmaitości. Na dużym ekranie aktorka pojawiła się m.in. w W imieniu diabła Barbary Sass, Baby Blues Katarzyny Rosłaniec i Warsaw by night Natalii Korynckiej-Gruz. Największą popularność wśród kinowej publiczności przyniosły jej role Panny Młodej w Demonie Marcina Wrony oraz Leny w Chemii Bartosza Prokopowicza. Za tę ostatnią kreację została uhonorowana Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego dla młodego aktora wyróżniającego się wybitną indywidualnością. Obecnie można ją zobaczyć w pięcioodcinkowej produkcji Rojst (reż. Jan Holoubek), a wkrótce także w serialu 1983.


Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:
„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest