X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jury konkursu Shortcut 2018

Michalina Olszańska

Michalina Olszańska urodziła się w 1992 roku w Warszawie. Jest aktorką, pisarką, skrzypaczką i wokalistką. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. W 2011 roku rozpoczęła studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Zagrała w wielu produkcjach polskich i zagranicznych, m.in. Piąte, nie odchodź!, Anatomia zła, Miłość w mieście ogrodów, Matylda, Muzykanci i Syn Królowej Śniegu. Największym przełomem w jej aktorskiej karierze był występ w Córkach dancingu w reż. Agnieszki Smoczyńskiej. Entuzjastycznie przyjęto także jej rolę w filmie Ja, Olga Hepnarová w reż. Tomáša Weinreba i Petra Kazdy, za którą dostała Czeskiego Lwa. W ostatnim czasie wcieliła się w postać Poli Negri w międzynarodowej produkcji telewizyjnej Clash of Futures. Będzie ją można także zobaczyć w produkowanym przez Netflix serialu 1983 oraz w portugalskim filmie Carga.

Anna Zamecka

Anna Zamecka jest polską reżyserką, scenarzystką i producentką filmową. Studiowała antropologię kulturową, dziennikarstwo i fotografię w Warszawie i Kopenhadze. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Jej pełnometrażowy debiut Komunia (2016) zdobył wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Tygodnia Krytyki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno, Polską Nagrodę Filmową Orzeł oraz Europejską Nagrodę Filmową w kategorii Najlepszy Europejski Film Dokumentalny 2017.

Marcin Bortkiewicz

Marcin Bortkiewicz jest reżyserem filmów krótkometrażowych, fabularnych, dokumentów oraz reklam telewizyjnych. Ukończył Uniwersytet Gdański oraz Szkołę Wajdy. Jest członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Debiutował filmem Noc Walpurgi, który w 2015 roku otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” oraz Nagrodę dla Najlepszej Aktorki, Nagrodę Publiczności i Nagrodę Dziennikarzy. Jego debiutem krótkometrażowym był Portret z pamięci, który w 2012 roku pokazywano w ramach prestiżowej sekcji Quinzaine des Realisateurs, czyli Directors' Fortnight na Festiwalu Filmowym w Cannes. Wyreżyserował także kilka odcinków popularnych, polskich seriali telewizyjnych. Obecnie pracuje nad dwoma filmami pełnometrażowymi we współpracy ze studiem PS Film Sebastian Petryk.

Magdalena Łazarkiewicz

Magdalena Łazarkiewicz studiowała kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976). W latach 1977–1978 była kierownikiem literackim Teatru im. Jaracza w Olsztynie. W 1982 roku ukończyła Wydział Radia i Telewizji UŚ w Katowicach. W sezonie 2005/2006 była dyrektorką artystyczną Teatru Nowego PRAGA. Od 2006 roku wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej, a od 2012 — w krakowskiej Akademii MULTI ART. Jest reżyserką licznych spektakli teatralnych, telewizyjnych, filmów dokumentalnych i fabularnych, a także seriali. Jest autorką takich produkcji, jak: Ostatni dzwonekBiałe małżeństwoNa koniec świataMaraton tańca oraz seriali Ekipa (z Agnieszką Holland i Kasią Adamik) i Głęboka woda (z Kasią Adamik i Olgą Chajdas). W 2016 roku odznaczono ją Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Marcin Sauter

Marcin Sauter urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Studiował fotografię na PWSFTviT w Łodzi. W latach 1994—1998 był fotoreporterem „Gazety Wyborczej”, współpracował także z dziennikiem „Rzeczpospolita” i miesięcznikiem „Pozytyw”. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 2005 roku ukończył Kurs Dokumentalny Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Obecnie realizuje tam roczne kursy dla licealistów i studentów pod nazwą „Przedszkole Filmowe”. Od 2007 roku wspólnie z Maciejem Cuske prowadzi Bydgoską Kronikę Filmową — pracownię i kurs filmu dokumentalnego. Od 2005 roku kręci dokumenty jako reżyser i operator. Wyreżyserował takie filmy jak Za płotem (2005), Kino objazdowe (2005), Pierwszy Dzień (2007), Na północ od Kalabrii (2010), Hakawati (2011), Rodnik (2014) i Żalanasz ― Pusty Brzeg (2017).


Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:
„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2018”

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest