X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nabór na konkursy do 30 kwietnia

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest czeka na filmy tylko do końca kwietnia do konkursów festiwalowych. Grand Prix festiwalu — Złoty Anioł — rozdany zostanie w dwóch konkursach międzynarodowych i konkursie polskim.

W tym roku Tofifest zaprasza do udziału w trzech konkursach. Dwóch międzynarodowych i jednym krajowym. Od tego roku obowiązują w nich nowe zasady selekcji.

Międzynarodowy Konkurs Filmów Pełnometrażowych od tego roku przeznaczony jest dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów fabularnych reżyserów z całego świata. W ten sposób konkurs ten skupi się na prezentacji głównie  kina twórców, którzy szukają w swoich filmach innych rozwiązań, nowych sposobów opowiadania i prawdy o człowieku współczesnym. Chcą opowiadać swoje nowe, niepokorne historie – niezależnie czy debiutują mając 25 czy 50 lat.

Drugi konkurs — Filmów Krótkometrażowych przyjmuje krótkie filmy z całego świata. Od tego roku do konkursu będą kwalifikowane nie tylko fabuły, ale też animacje, dokumenty oraz eksperymenty o wysokim poziomie artystycznym.

Ostatni — Konkurs Polski, przeznaczony jest dla pełnometrażowych fabuł wyprodukowanych w Polsce lub koprodukowanych przez Polaków.

Nagrodą główną  Tofifest jest Złoty Anioł, nawiązujący do symbolu Torunia oraz nagroda finansowa w wysokości 5000 EURO. Program festiwalu uzupełniają liczne pasma tematyczne, poświęcone kinematografiom narodowym i zjawiskom filmu współczesnego.

Termin zgłoszeń został przedłużony i upływa 30 kwietnia 2010 [decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line lub stempla pocztowego]. Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego najpóźniej w  ciągu tygodnia  od daty zamknięcia konkursu.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest