X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

5000 euro dla najlepszego reżysera

Nowa nagroda na festiwalu filmowym TOFIFEST. 5000 euro czeka na najlepszego reżysera festiwalu, dzięki nagrodzie dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Agnieszki Odorowicz. Po raz pierwszy w historii TOFIFEST najlepszy reżyser zostanie uhonorowany w ten sposób. Termin zakończenia przyjmowania zgłoszeń filmów mija za kilka dni.

Ufundowanie specjalnej nagrody festiwalowej przez Agnieszkę Odorowicz, kierującą Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oznacza docenienie roli festiwalu Tofifest, który jest jednym z najważniejszych punktów na mapie filmowych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Nagroda PISF trafi w ręce tego reżysera, którego jury uzna za największą osobowość wśród twórców festiwalowych filmów. A to właśnie osobowości reżyserów będą w dużej mierze decydowały o przyznaniu Grand Prix festiwalu, czyli Złotego Anioła. Od tego roku Tofifest zwany „festiwalem niepokonego kina” stawia bowiem zdecydowanie na kino mające w sobie bunt i zajmujące stanowisko w dyskusji o współczesnym świecie. Także od tego roku w głównym konkursie pełnometrażowym startować będą tylko debiuty i drugie filmy danego twórcy (nie  dotyczy to konkursu krótkometrażowego i polskiego).

Na zgłoszenie filmu do konkursu pozostało już jedynie kilka dni! Termin zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2010 (decyduje data wpłynięcia zgłoszenia konkursowego on-line lub stempla pocztowego). Kopie przeglądowe filmów należy nadesłać do Biura Festiwalowego najpóźniej w ciągu tygodnia od daty zamknięcia konkursu. Zgłosić film można tylko za pośrednictwem strony festiwalowej.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest