X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Gruzińscy przyjaciele Tofifest nagradzają polskich filmowców

Zakończyła się 5. edycja festiwalu filmowego BIAFF w gruzińskim Batumi. Współpracujący z Tofifest festiwal tym razem uhonorował nagrodami młodych polskich filmowców, znanych także z Tofifest.

5. Międzynarodowy Festiwal Kina Autorskiego w Batumi w Gruzji odbywający się w dniach 12–19.09.2010 zakończył się wielkim sukcesem młodych filmowców polskich. Szefem jury BIAFF był w tym roku nasz zdobywca Oscara Zbigniew Rybczyński. Jurorzy za najlepszy film festiwalu uznali „Nic osobistego” — debiut Polki z Holandii Urszuli Antoniak. Prezentowany na Tofifest „Królik po berlińsku” Bartosza Konopki  otrzymał Nagrodę Specjalną Jury.

Drugi skład jury decydował o nagrodach w konkursie Młodych Filmowców. Grand Prix trafiło do autora filmu „Matka”, Jakuba Piątka. Ale już nagrodę za Najlepszy film otrzymała fabuła „Hanoi–Warszawa” w reż. Katarzyna Klimkiewicz, która dostała w tym roku również Złotego Anioła Tofifest w kategorii filmów Krótkometrazowych.

W tej sekcji wyświetlono tez dwa inne filmy z konkursu Shortcut na Tofifest 2010: „Urodziny” Jenifer Malmqvist i „Street Feeling” Kristoffera Karlssona Rusa.

Nagrodę dla Najlepszego reżysera odebrał gość ostatniego Tofifest, Gruzin Tornike Bziava, mocno zaprzyjaźniony z polskim kinem (jest absolwentem łódzkiej Filmówki). Nagrodzono go za startujący w tym roku w naszym Shortcut film „April Chill”.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest