X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tofifest wydarzeniem roku 2011? Czemu nie!

Grupa Radio Gra, Gazeta Wyborcza oraz Gazeta Pomorska nominowały nasz festiwal do tytułu Wydarzenia Roku 2011 w Toruniu. Cieszymy się i oczywiście prosimy Was o głos na nas i naszych tegorocznych gości, Jima Sheridana, Jiriego Menzla i Jerzego Stuhra.

Trzymają poziom — tak pisze o nas Gazeta Pomorska i dodaje — W kategorii film na pierwszym planie pozostaje Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Jiri Menzel, Jim Sheridan, Jerzy Stuhr, Robert Więckiewicz — to zaledwie początek długiej listy znakomitości, które gościły na przełomie czerwca i lipca w Toruniu. Nas cieszy wniosek zapisany na końcu: Trudno wyobrazić sobie początek lata w mieście bez Tofifest. No pewnie. A głosujemy wchodząc tutaj i zjeżdżając o ekran niżej, na ulokowaną po prawej stronie sondę.

Sławni goście na Tofifest — to toruńska Wyborcza — Tofifest należy do największych w Polsce letnich festiwali filmowych. W czerwcu 2011 r. — podczas dziewiątej już edycji —potwierdził swoją klasę. Do Torunia przyjechali m.in. reżyserzy Jiri Menzel, Jim Sheridan, Dagur Kari, aktorzy Jerzy Stuhr i Robert Więckiewicz. Jury przewodniczył znany krytyk Tadeusz Sobolewski. No to głosujemy :) Sonda do klikania po prawej stronie na dole.

Gwiazdy na Tofifest — słusznie zauważa portal Gra.fm. I dalej — Kilkaset filmów z kilkudziesięciu krajów. Najsłynniejsi twórcy i aktorzy filmowi. Wszyscy przyjeżdżają co roku do Torunia — notują dziennikarze. Zauważają też uhonorowanie podczas Gali Otwarcia Specjalnym Złotym Aniołem za Niepokorność Twórczą wirtuoza polskiego kina Jerzego Stuhra. Dostrzeżono też prezentacje Kina Młodych Gniewnych, twórczości Jima Sheridana, Grzegorza Królikiewicza i Nowego Kina Serbii, a także wizyty aktorów takich jak Magdalena Boczarska, Robert Więckiewicz, Aleksandra Nieśpielak, Bartłomiej Topa oraz reżyserów: Lech Majewski, Krzysztof Zanussi, Przemysław Wojcieszek, Antoni Krauze, Marek Stacharski, Mehdi Naderi i Rafał Kapeliński. Głosujemy tutaj.

Dziękujemy z góry za głosy!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest