X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Maria Peszek, Miloopa, SzaZaZe, Avtomat. Muzyka zabrzmi na Tofifest

Ponad 150 filmom, które zobaczą widzowie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, towarzyszy rozbudowany program muzyczny. W klubach festiwalowych zagrają między innymi Miloopa, Avtomat i We Are Not From Iceland. Perłą programu muzycznego jest pierwszy w Poslce koncert trasy promującej płytę „Jezus Maria Peszek” Marii Peszek.

Zaczynający się w sobotę 20 października Tofifest jak co roku przygotował rozbudowany program muzyczny. Codziennie do Tofifest włączał się będzie kolejny klub festiwalowy.

Koncert Marii Peszek w klubie Od Nowa jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem muzycznym festiwalu. Koncertowa premiera jej trzeciej, solowej płyty „Jezus Maria Peszek” odbędzie się właśnie w Toruniu, podczas Tofifest, 26.10 jako wydarzenie specjalne w ramach zakończenia festiwalu. Album to najbardziej osobista, mocna i brutalna płyta Peszek, która wywołała już wielkie kontrowersje na krajowej scenie medialnej i muzycznej.

W klubie festiwalowym Kawalerka muzyka zaczyna grać od razu po oficjalnej gali otwarcia w sobotę 20.10, zagra kolektyw DJ-ski IM2, tworzący muzykę elektroniczną z korzeniami sięgającymi do punka Dead Can Dance, Cocteau Twins, Bauhaus i Joy Division. Muzykę, którą grają, nazywają egodisco. Kawalerka przygotowała też cztery DJ-skie afterparty: 23.10 „Original Soundtrack — noc muzyki filmowej”, 24.10 „India Pindia czyli Indie na Tofifest”, 25.10 „After party o smaku Toffi” i na zakończenie 26.10 „Festiwalowe zakończenie”. Wstęp na party wolny!

W klubie festiwalowym Dwa Światy muzyczną akcję otworzy w niedzielę 21.10 grupa Muppet Boys — mówiąca o sobie per „świry z piernikowego miasta”. We wtorek 23.10 usłyszymy efemeryczny kolektyw dadaistyczny Minimal Cowboys, avant-folkowy WEK oraz kanadyjskie eksperymentalne duo z Toronto Alpha Couple. W środę, 24.10 koncert rockowo-punkowej Jesieni i nieszablonowego projektu muzycznego twórców Pchełek — We Are Not From Iceland.

Koncertowo będzie też w kultowym w klubie festiwalowym Enerde. W poniedziałek 22.10 ramach istniejącego już od trzech lat projektu „Enerde loves Tofifest” zagrają DJ Funktion i Avtomat. Avtomat to solowy projekt audiowizualny grafika, muzyka, DJ-a i samozwańczego dziennikarza muzycznego Kajetana Łukomskiego. Wstęp wolny.

Tofifest przygotował także 24.10 filmowo-muzyczny koncert formacji SzaZaZe — Szamburski, Zakrocki oraz Zemler będący muzyczną ilustracją mistrzów awangardy filmowej — Stefana i Franciszki Themersonów. W ramach interdyscyplinarnych spotkań artystycznych w których muzyka łączy się z tańcem, obrazem, z literaturą i słuchowiskiem opracowało oryginalną ścieżkę dźwiękową do niezwykłych filmów Themersonów.

W festiwalowym klubie Lizard King Toruń w czwartek, 25.10 wystąpi elektroniczna Miloopa. Grupa wykraczająca poza ramy konwencjonalnej muzyki elektronicznej, łączy gatunki: drum and bass, funky, house, hip-hop i break-beat. Na Tofifest usłyszymy utwory z albumów „Nutrition Facts”, „Unicode” i najnowszego — „Optica”.

Zapraszamy na muzyczne noce z Tofifest!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest