X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zgłoś film na festiwal filmowy Tofifest

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest rozpoczyna nabór filmów do konkursów 12. edycji festiwalu, która w tym roku odbędzie się w dniach 18–26 października.

Nazywany „niepokornym festiwalem”, odbywający się w Toruniu MFF Tofifest jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. W ciągu 11 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emanuelle Seigner, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch. Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Filmy można zgłaszać do dwóch konkursów międzynarodowych: ON AIR — dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów oraz SHORTCUT — dla filmów krótkometrażowych. Kolejne festiwalowe konkursy to FROM POLAND, przeznaczony dla polskich filmów pełnometrażowych, oraz LOKALIZACJE — dla najlepszego filmu związanego z regionem kujawsko-pomorskim. Nagrodami w wyżej wymienionych konkursach będą tradycyjnie już Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Deadline wszystkich zgłoszeń upływa 14 sierpnia 2014 r. O dopuszczeniu filmu do selekcji konkursowej decyduje data wpłynięcia formularza on-line oraz przesłanie, w tym samym terminie, wydrukowanej i podpisanej karty zgłoszenia, wraz z kopią przeznaczoną filmu do preselekcji, pod adres Biura Festiwalowego (liczy się data stempla pocztowego).

Czekamy na Wasze filmy!

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest