X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sierpniowe „Fimogranie!” z Tofifest

Stowarzyszenie „Sztuka Cię Szuka”, festiwal Tofifest i Domkultury! zapraszają na sierpniową edycję warsztatów filmowych „Filmogranie!”. Zostało niewiele czasu na zapisy Waszych dzieciaków, bo warsztaty startują 20 sierpnia.

„Filmogranie!” to najfajniejsze warsztaty filmowe świata, skierowane do dzieci i młodzieży. Tradycyjnie od kilku lat odbywają się podczas festiwalu Tofifest. Część Filmograń odbywa się także poza terminami Tofi, ale zawsze uczestniczymy w nich jako partner. Tak jest i tym razem.

Już 20 sierpnia startuje letnie „Filmogranie!”, którego wątkiem przewodnim będzie western. Zostało więc Wam niewiele czasu, by zapisać Wasze dzieciaki. Możecie tego dokonać mailowo, pisząc na adres sztukacieszuka@gmail.com. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Filmogranie to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, zakładający przeprowadzenie spektrum działań, skupionych wokół szeroko pojętej sztuki filmowej oraz edycji obrazu i dźwięku — mówią twórczynie tego pomysłu ze stowarzyszenia „Sztuka Cię Szuka”. Celem warsztatów jest opracowanie i upowszechnienie nowoczesnych metod animacji społeczności lokalnych poprzez działania edukacyjne i artystyczne. Motorem akcji jest program filmowo-warsztatowy.

W trakcie kilkudniowych, sierpniowych warsztatów Filmogrania, prowadzący warsztaty postarają się zdefiniować western jako gatunek filmowy, zapoznać uczestników z jego stylistyką i klimatem, by w fazie końcowej stworzyć własny film utrzymany w klimacie gatunku. Warto dodać, że każde z „Filmograń!” zakończyło się realizacją przez młodych adeptów filmu podsumowującego. Większość z nich „Sztuka Cię Szuka” i Tofifest wydały na płytach DVD.

Partnerem przedsięwzięcia jest Społeczny Domkultury!, mieszczący się na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu, Fundacja Fabryka UTU oraz Miasteczko Silverado City w Bożejewiczkach koło Żnina.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy pod adresem
e-mail sztukacieszuka@gmail.com. Zapraszamy!

Zobacz wideo z „Filmogrania!”

Projekt jest dofinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego
oraz Gminy Miasta Toruń

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest