X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wybieramy młodzieżowe i studenckie jury Tofifestu 2014

MFF Tofifest otwiera konkurs na młodych jurorów festiwalowych. W konkursie wystartować mogą uczniowie szkół średnich i studenci uczelni regionu kujawsko-pomorskiego. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy: jury studenckiego i jury młodzieżowego, które oceniać będą filmy konkursu głównego On Air obok jury profesjonalnego.

Zasady konkursu są proste. Należy do 1 października nadesłać recenzję dowolnego filmu znajdującego się obecnie w obiegu kinowym. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków. Teksty należy przesyłać na press@tofifest.pl.

W konkursie mogą startować:

Spośród zgłoszeń wybrane zostaną trzy osoby do Jury Młodzieżowego i trzy do Jury Studenckiego. Dostaną one, prócz prawa do oceniania filmów, wstęp na cały festiwal, gale festiwalowe oraz możliwość brania udziału w życiu imprezy i bliskiego kontaktu z filmowcami — gośćmi festiwalowymi. Wyniki zostaną ogłoszone 6 października 2014 r.

MFF Tofifest zwany „niepokornym festiwalem” odbywa się od 2003 r. Stawia na ambitne kino „z pazurem”. W czterech konkursach i kilkunastu innych pasmach prezentuje co roku ponad 150 produkcji. Wśród gości toruńskiej imprezy znaleźli się Geraldine Chaplin, Ulrich Seidl, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Emanuelle Seigner, Shirin Neshat, Bogusław Linda, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda. Główną nagrodą festiwalu jest Złoty Anioł nawiązujący do średniowiecznego znaku Torunia — miasta Tofifestu. W tym roku Tofifest, wraz z towarzyszącym pasmem muzycznym Audiowizje, odbędzie się w dniach 18–26 października. Widzowie chcący uczestniczyć w festiwalu pełne informacje znajdą w serwisie internetowym festiwalu oraz na festiwalowych Facebooku i Twitterze.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest