X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lawina muzyki na Audiowizjach Tofifest

W trakcie Tofifest 2014 po raz pierwszy odbędą się Audiowizje, innowacyjny festiwal muzyczny, stawiający na wzajemne oddziaływanie dźwięku i obrazu. Mottem Audiowizji jest zdanie „Usłysz obraz, zobacz dźwięk”. O główną nagrodę konkursu Audiowizje Showcase zawalczy, aż 30 młodych grup muzycznych z całej Polski.

Wszystkie zespoły dadzą w dniach 21-25 października koncerty w klubach partnerskich Audiowizji Tofifest. Każdej grupie  prezentującej się w ramach Showcase towarzyszyć będą wizualizacje.  Muzycznie, grupy startujące w konkursie reprezentują szeroki wachlarz stylów – od ambitnej elektroniki po metal. Showcase ma być sensualnym dowodem na to, że obraz niejednokrotnie współgra z muzyką na koncertach – mówi twórca Audiowizji, Patryk Lewandowski. Dodaje, że Showcase ma motywować zespoły muzyczne do pracy nad oprawą wizualną swoich koncertów. O zwycięzcach Showcase zadecydują widzowie, którzy wybiorą Najlepszy Zespół i Najlepszą Wizualizację.

Drugim nurtem głównym Audiowizji jest Muzyka Do Nakręcenia – unikatowe warsztaty filmowo muzyczne. Podczas warsztatów, ekipa filmowa pod wodzą znakomitego dokumentalisty i fotografika Bogdana Dziworskiego, nakręci teledysk do muzyki zespołu wybranego przez internautów. Współorganizatorami konkursu są serwisy tlumtlum.pl i nuplays.pl .

Patryk Lewandowski przedstawia też idee przyświecające Audiowizje Festival: to połączenie dźwięku i obrazu oraz ukazanie ich nierozrywalnego związku. To muzyka, która idzie w parze z wizją i obraz, który brzmi. To wszystko to, co wizualne w muzycznym i muzyczne w wizualnym. Festiwal rozbudza zmysły i ukazuje ich współdziałanie, odwraca zastany porządek i odważnie nawołuje, by zobaczyć dźwięk i usłyszeć obraz. A przede wszystkim – łączy i tworzy przestrzeń do audiowizualnych ekspresji i impresji twórczych.

Audiowizjom Tofifest towarzyszy kilka wydarzeń specjalnych. Wieczór Dziwnego Kina zaprezentuje filmy, mówiąc delikatnie – dziwne. Goście postarają się odpowiedzieć na pytanie dlaczego ludzie potrafią poświęcić rok czasu na nagrywanie filmu o zabójczych Telefonach czy dwa lata na czarnobiałą produkcję o luchadorze walczącym z mumią i robotami? Będą nimi Tomir Dąbrowski (reżyser The Attack Of The Killer Phones Part I) i Dawid Gryza (współtwórca festiwalu Kocham Dziwne Kino). Podczas spotkania odbędą się projekcje filmów Tomira Dąbrowskiego. Widzowie Audiowizji Tofifest spotkają się też z kolektywem PSYCHOKINO, który tworzą Dorota Piskor i Tomek Ślesicki. Kolektyw jest twórcą wysoko ocenianych wideoklipów dla takich muzyków jak np. Bokka, Dawid Podsiadło, Sorry Boys czy Ania Wyszkoni.

Audiowizje Tofifest odbędą się w dniach 21-25 października w Toruniu w centrum festiwalowym Tofifest – klubie Od Nowa oraz klubach partnerskich: Dwa Światy (oficjalny klub festiwalowy MFF Tofifest), Estrada Stagebar Toruń, Kulturhauz, NRD Klub, Galeria i Kawiarnia ,Muza'.

Program godzinowy koncertów Audiowizji Tofifest na www.audiowizje.com

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest