X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zapraszamy na wtorkowe spotkania!

Zapraszamy na wtorkowe (20 października 2015 roku) spotkania 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filowego Tofifest. Wstęp wolny.

Goran Ribarić to młody, chorwacki reżyser filmowy i telewizyjny oraz scenarzysta. „On the Water” („Na vodi”) to już piąty krótki metraż w jego dorobku. Na Tofifest spotka się z widzami po paśmie Shortcut, by porozmawiać o swoim nowym filmie.

Na Tofifest nie zabraknie też spotkań z lokalnymi twórcami. Na Dużej Scenie pojawią się reżyserzy z regionu kujawsko-pomorskiego. O swoim krótkim metrażu „Bulwar” opowie związany z Bydgoską Kroniką Filmową Mateusz Zmarzły. Spotkamy się także z Jędrzejem Bączykiem, którego będzie można zapytać o kulisy powstania „Dzienników z niebieskiej szkoły”. Naszym gościem będzie także Dariusz Landowski — muzyk, autor teledysków, twórca dokumentu o legendarnym Yachu Paszkiewiczu, „ojcu polskiego wideoklipu”.

Grímur Hákonarson jest islandzkim twórcą, znanym głównie z filmów krótkometrażowych. Zdobył łącznie aż 25 nagród na festiwalach w całym świecie. Jego „Wrestling” jest uznawany za jeden z najlepszych islandzkich krótkich metraży. Reżyser spotka się z widzami po pokazie swojego nowego filmu „Islandzka opowieść” („Rams”).

Kolejny boharter pasma Shortcut. Reżyser znany z wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Stan umysłu”, dotykającego problemów osób zbliżających się do śmierci — Paweł Hejbudzki — porozmawia z widzami Tofi o swoim filmie „Charon”.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest