X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nieudany napad na bank okiem zdobywcy Złotej Palmy. W sieci zadebiutował film Rubena Östlund.

To specyficzny "debiut", bo film ma już 10 lat. Od tego krótkiego metrażu zaczęła się filmowa sława Szweda, który za "Incydent" otrzymał Złotego Niedźwiedzia Berlinale. Musicie to zobaczyć!

W tym roku Ruben Östlund w szalonym tańcu na scenie Pałacu Festiwalowego w Cannes świętował zdobycie Złotej Palmy za "The Square". 10 lat temu w Berlinie nikt nie witał z kwiatami nieznanego reżysera krótkometrażówki opowiadającej o pewnym nieudanym napadzie na bank z 2006 roku.

TUTAJ obejrzysz film "Incydent"

"Incydent" jest rekonstrukcją autentycznego napadu w wykonaniu dwójki niezbyt rozgarniętych złodziei postanowiła napaść na jeden z banków w Sztokholmie.

W tym krótkim filmie widać wyraźnie rękę przyszłego mistrza. Nakręcony w jednym ujęciu, tzw. "mastershocie", zachwyca formalną czystością.

Filmik udostępnił dystrybutor New Europe Film Sales na swoim kanale Vimeo. Musicie to zobaczyć!

PS:  Ruben Östlund ma Tofifest w swoim filmowym życiorysie. Zdobył w 2014 roku Srebrnego Anioła za najlepszą reżyserię za film „Turysta” („Force Majeure”; nagrodę ufundowała Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej) oraz Nagrodę Jury Młodych w konkursie On Air.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest