X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Przedłużamy nabór do do Jury Młodych Tofifest 2017

Studencie, uczniu szkoły średniej — jeżeli chcesz znaleźć się w Jury Młodych 15. MFF Tofifest, masz czas do czwartku 5 października 2017 r. Udział w naszym Jury przynosi sukcesy — jedna z zeszłorocznych jurorek w tym roku oceniała filmy na festiwalu w Gdyni. Żeby być w naszym jury, wcale nie musisz być profesjonalnym krytykiem. Wystarczy kochać kino.

To już czwarty raz festiwalowe filmy oceniać będzie Jury Młodych. Zwycięzcy naboru zasiądą w dwóch młodzieżowych składach jurorskich: Studenckim i Młodzieżowym.

Nie wymagamy od Was doświadczenia w zakresie krytyki filmowej. Jedynym kryterium jest ciekawie napisana, krótka recenzja dowolnego filmu, jaki „leci” teraz w dowolnym kinie (liczą się kina studyjne, DKF-y i multipleksy).

Młodzi krytycy amatorzy oceniają na Tofifest filmy w konkursie głównym On Air. Wyłaniamy ich w konkursie, który właśnie przedłużamy do 5 października 2017 r.

Kto może startować i co musi zrobić?

W konkursie startować mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy Jury Studenckiego i Jury Młodzieżowego. Zasady konkursu są proste.

 1. Należy napisać i przesłać mailem recenzję dowolnego filmu, znajdującego się obecnie w obiegu kinowym w Polsce (kina studyjne, DKF-y, multipleksy).
 2. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków.

Teksty należy przesłać na adres email press@tofifest.pl do północy z 5 na 6 października 2017 r. Na recenzji należy zaznaczyć, do którego jury się kandyduje oraz podać wyraźnie imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Recenzje oceni nasza wewnętrzna komisja, która wybierze zwycięzców. Wyniki zostaną ogłoszone 7 października 2017 r.

Z Tofifest do Gdyni

Udział w naszym Jury młodych prowadzi prostą droga do sukcesu. Członkini młodego Jury 2016, Agata Burdajewicz, zasiadała w tym roku w Jury Młodych 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

15. edycja MFF Tofifest odbędzie się w dniach 21–29 października 2017 r. w Toruniu. Pełne informacje znajdziecie w naszym serwisie internetowym oraz na naszym profilu na Facebooku. No to start!

Post Scriptum: poniżej kilka przydatnych regulacji dodatkowych. Powodzenia!

Regulacje dodatkowe

 1. W konkursie mogą startować:
  • Jury studenckie: osoby posiadające ważną legitymację studencką dowolnej uczelni wyższej lub zaczynające 1 października 2017 r. studia wyższe.
  • Jury młodzieżowe: osoby posiadające ważną legitymację szkolną, uczące się w dowolnej szkole ponadgimnazjalnej (w przypadku jury młodzieżowego niepełnoletni uczestnicy muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w konkursie oraz zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach festiwalowych podczas Tofifestu, które kolidować będą z zajęciami w szkole).
 2. Nie stawiamy ograniczeń co do miejsca zamieszkania kandydatów.
 3. Recenzje mogą być pisane po polsku lub angielsku.
 4. Członkowie jury otrzymują:
  • wstęp na cały konkurs główny On Air  na zasadach jury profesjonalnego,
  • bezpłatny wstęp na cały festiwal,
  • zaproszenia na gale festiwalowe i wydarzenia towarzyszące,
  • prawo do wystąpienia na scenie podczas Gali Zakończenia podczas ogłoszenia wyników festiwalu,
  • certyfikat udziału w Jury Młodzieżowym lub Jury Studenckim.
 5. Uwaga! Jeżeli studentem zostaniesz 1 października 2017 r., możesz już kandydować do jury studenckiego.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest