X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tofifest przypomina: Czekamy na Was i Wasze filmy w Toruniu!

17. edycja MFF Tofifest zbliża się wielkimi krokami. Dla filmowców to ostatni dzwonek, żeby zgłosić film do programu, a dla miłośników kina, by wziąć udział w rekrutacji wolontariuszy, którzy zasilą naszą filmową rodzinę.

Co musi charakteryzować pracownika Tofifestu? Miłość do filmów, skłonność do stawiania sobie wysoko poprzeczki, ambicja i nieschodzący z twarzy uśmiech, nawet gdy sytuacja jest nerwowa. Dyrektorka Kafka Jaworska zwykła mawiać, że praca na festiwalu jest jak operacja na żywym organizmie. Z nami nauczysz się, jak posługiwać się kulturalnym skalpelem z chirurgiczną precyzją. Nie czekaj, aż skończy się błogi czas wakacji, tylko już dziś zgłoś się do nas! A jeśli masz jakiekolwiek wahania, czy jesteś odpowiednią osobą, pamiętaj o jednym: Tofifest jest festiwalem otwartym na wszystkich, bez żadnego wyjątku. Zgłoś się do nas przed 16 września. A ewentualne pytania kieruj do Marii Ewy na adres: wolontariat@tofifest.pl.

Równie otwarci jesteśmy też na filmy — interesuje nas każda gałąź kina. Pamiętajmy jednak, że nie od razy patronujący Toruniowi Kopernik wstrzymał słońce i ruszył Ziemię. To był długi proces podobny do tego, w jakim znajduje się właśnie Tofifest, którego ekipa w pocie czoła, mimo doskwierających upałów, pracuje nad selekcją programu. Oglądamy je z wypiekami i układamy program, którym podzielimy się z Wami już niedługo. Chcemy mieć pewność, że na naszym festiwalu Widzowie zobaczą to, co najlepsze w kinie. Dlatego, Droga Reżyserko i Drogi Reżyserze, jeśli jeszcze nie wypełniliście formularza zgłoszenia, nalegamy, byście dłużej nie szukali wykrętów, bo czas na to jest tylko do 31 sierpnia.

Wspólnymi siłami chcemy pracować na satysfakcję i radość naszych Widzów, którzy już 20 września będą mogli zaopatrzyć się w karnety na festiwal. To właśnie wtedy rusza sprzedaż biletów i akredytacji. A Widzowie, którzy dodatkowo realizują się jako dziennikarze, będą mogli zgłosić się do nas po akredytację prasową już 15 września. Zapiszcie sobie tę datę w Waszych papierowych i wirtualnych kalendarzach, a najlepiej podzielcie się nią z Waszą Siri i Asystentem Google. Niech mają ją w pamięci za Was.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest