X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Hej, młodzi krytycy! Tofifest zaczyna nabór do Jury Młodych 2019

Już po raz szósty podczas MFF Tofifest Jury Młodych będzie oceniać festiwalowe filmy. Jeżeli uwielbiacie kino i macie „lekkie pióro” ten konkurs jest dla Was. Zapraszamy na nabór do Jury Studenckiego i Młodzieżowego, który rusza już dziś!

Obok profesjonalnego jury, filmy w konkursie głównym ON AIR ocenią młodzi krytycy, wyłonieni w konkursie, który właśnie rozpoczynamy.

Pamiętaj, żeby być w naszym jury, wcale nie musisz być profesjonalnym krytykiem.

Kto może startować?

W konkursie startować mogą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Spośród zgłoszeń wyłonione zostaną dwa, trzyosobowe składy Jury Studenckiego i Jury Młodzieżowego. Zasady konkursu są proste:

 1. Należy napisać i przesłać mailem recenzję dowolnego filmu, znajdującego się obecnie w obiegu kinowym w Polsce.
 2. Tekst recenzji nie może przekroczyć 3500 znaków.

Uwaga! Teksty należy przesłać na adres email contact@tofifest.pl do północy 5 października 2019 roku. Na recenzji należy zaznaczyć, do którego jury się kandyduje oraz podać imię, nazwisko oraz typ szkoły/uczelni.

Przeczytajcie dokładnie regulamin uczestnictwa w naborze, ponieważ recenzje niezgodne z kryteriami odpadają automatycznie. Wasze recenzje oceni wewnętrzna komisja, która wybierze zwycięzców. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do jury nastąpi 10 października 2019 roku.

Regulamin naboru

 1. Jury Młodzieżowe i Studenckie ocenia filmy znajdujące się w Międzynarodowym Konkursie Głównym na najlepszy pierwszy i drugi film fabularny ON AIR.
 2. Oba składy jurorskie przyznają nagrodę specjalną w postaci dyplomu jednemu, wybranemu filmowi. Dopuszczalne jest przyznanie wyróżnienia specjalnego dodatkowemu filmowi.
 3. Nabór do obu składów jury trwa od 12.09.2019 r. do 5.10.2019 r.
 4. Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych do jury zostanie w dniu 10.10.2019 r.
 5. Kryterium wyboru osób do składu obu jury opiera się na załączeniu napisanej recenzji z dowolnego filmu, znajdującego się w okresie od 1 czerwca 2019 do 10 października 2019 w kinach studyjnych, multipleksach lub na pokazach DKF i innych festiwalach.
 6. Recenzja nie może przekraczać 3500 znaków.
 7. Każdy może przesłać tylko jedną recenzję.
 8. Do Jury Młodzieżowego mogą startować uczniowie dowolnych szkół średnich z terenu całego kraju, także ci, którzy zaczęli naukę w szkole średniej 1 września 2019.
 9. Do jury Studenckiego mogą startować studenci dowolnych szkół wyższych z terenu całego kraju, także ci, którzy zaczną studia 1 października 2019.
 10. Udział w Jury jest bezpłatny. Tofifest zapewnia jurorom wejście na wszystkie filmy i wydarzenia towarzyszące festiwalowi.
 11. Niepełnoletnie osoby zakwalifikowane do Jury Młodzieżowego, muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w jury i wiążące się z tym nieobecności w szkole (projekcje konkursowe odbywają się w różnych, także dziennych i porannych godzinach).
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian do niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu wchodzą w życie w momencie ich ogłoszenia.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest