X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Znamy laureatów 17. edycji MFF Tofifest!

Uroczystą galą zakończyła się 17. edycja MFF Tofifest, na której laureaci odebrali wyróżnienia. W konkursie On Air wygrał film „Let There Be Light” z Czech. W Shortcut zwycięzcą okazał się hiszpański „Watermelon Juice”.

Na uroczystej gali Złote Anioły za niepokorność twórczą powędrowały w ręce Agnieszki Holland, Pawła Pawlikowskiego i Dawida Ogrodnika. Owacja na stojąco towarzyszyła wręczaniu statuetki Złotego Anioła za całokształt twórczości Krzysztofowi Globiszowi.

W konkursie On Air jury w składzie: przewodnicząca Joanna Kos-Krauze, Olga Chajdas, Jakub Gierszał, Marija Kavtaradzė, Łukasz Simlat i Łukasz Orbitowski oglądali 13 filmów.

Grand Prix jury przyznało filmowi „Let There Be Light” w reżyserii Marko Škopa. To słowacko-czeska koprodukcja, której bohaterem jest czterdziestoletni Milan. Mężczyznę poznajemy, gdy odkrywa, że jego syn jest członkiem paramilitarnej bojówki.

Złoty Anioł dla reżysera trafił zaś w ręce Mounii Meddour za film „Papicha”, czyli historii kobiety, która robi pokaz mody w geście sprzeciwu wobec seksualnej opresji w jej kraju. Film jest algierskim kandydatem do Oscara.

W konkursie Shortcut przewodniczącą jury była Katarzyna Figura. Razem z nią filmy krótkometrażowe oceniali: Matylda Damięcka, Bartosz Kruhlik, Anna Próchniak i Robert Wichrowski.

Złoty Anioł jurorzy przyznali filmowi „Watermelon Juice” w reżyserii Irene Moray, którego bohaterowie na nowo muszą zdefiniować swoje intymne potrzeby.

Jury zdecydowało się także przyznać wyróżnienie, które powędrowało w ręce „Animal Behaviour” w reżyserii Davida Fine’a i Alison Snowden. To kanadyjska animacja, w której pięć zwierząt chodzi na terapię grupową.

W konkursie From Poland, jak co roku, składem jurorskim była nasza Publiczność, która zdecydowała się nagrodzić „Boże Ciało” Jana Komasy.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest