X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sobota, 24 października 2020 — ósmy dzień 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

Przed nami ostatnie dwa dni festiwalu, a my nie zwalniamy tempa. 18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze działa w formie hybrydowej, więc świetne filmy można obejrzeć zarówno na internetowej platformie, jak i stacjonarnie w Toruniu. Co ciekawego czeka nas w sobotę?

Dla osób, które mają możliwość odwiedzenia sali kinowej w CKK Jordanki w Toruniu, szczególnie polecamy sprawdzenie pasma „Must be must see”, które jest dostępne tylko stacjonarnie. W paśmie pojawił się na przykład „Szarlatan” Agnieszki Holland, który został nominowany przez Czechów do Oscara. W ramach tego samego pasma będzie można obejrzeć również film „The Perfect Candidate”, który opowiada historię młodej lekarki w Arabii Saudyjskiej. Będąc w Toruniu warto również wybrać się na seans filmu „Złotokap”, w którym Irlandka Indiana Jonsdóttir, szczerze gardząca emigrantami, styka się z wiadomością, że jej syn zakochał się w Polce. Kolejny film, który można obejrzeć na toruńskiej sali kinowej, to „Zajęcia rekreacyjne”, będzie on również dostępny online. Osoby obecne na filmie stacjonarnie będą mogły wziąć udział w spotkaniu z Pawłem Wendorffem.

Jakie filmy będzie można obejrzeć na internetowej platformie festiwalu? Sobota obfituje w wiele ciekawych propozycji, ale szczególną uwagę polecamy zwrócić na pasmo „HBO Specials”, w której są publikowane filmy dokumentalne produkcji HBO. Wśród nich na przykład „Pollywood” – dokument o podróży śladami założycieli Hollywood, którzy poniekąd pochodzili z Polski. Pawełek Ferdek stworzył świetną opowieść o marzeniach i sile do ich spełniania. Kolejnym dokumentem z tego pasma jest „Niesieni muzyką” o  grupie The Tap Tap, która  od niemal dwudziestu lat koncertuje na całym świecie.

Kolejne propozycje na sobotni wieczór to na przykład „Pechowi szczęściarze”, „Made In Bangladesh”„Nie tak miało być” z sekcji „Forum 2019/2020”, czyli z zestawienia najważniejszych filmów minionego sezonu. Na festiwalu można również obejrzeć świetne filmy sprzed lat, sobotnią propozycją jest film „Za dziesięć jedenasta”, który powstał w 2009 roku.

Ważnym filmem jest również „Sanctuary”, który porusza temat ochrony środowiska na Oceanie Antarktycznym. Z kolei osobom, które interesują się młodym kinem fińskim bez wątpienia spodoba się film „Skrzydełko”.

18. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze nie zapomina również o najmłodszych, dlatego w sobotę na platformie będzie można obejrzeć takie filmy, jak „Wszyscy za jednego”, „Szczęściara”, „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”, „Magiczne muzeum”, a także „Halvdan – prawie wiking”.

Aleksandra Boniecka

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest