„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”. Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską. W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Moskitiera

Mosquitera, La · reż. Agustí Vila
Hiszpania 2009, 95’

Pokazy

28/06, 17:15 · Kino Centrum

Trailer

Czarna komedia absurdu, której bohaterowie wierzą, że jedyne czego powinni się bać, to komary. W reakcji na małżeński kryzys rodziców 15-letni Luis przestaje mówić, zaczyna za to znosić do domu bezpańskie psy i koty. Chłopiec czuje się odpowiedzialny za wszystko, co żyje. Liczba zwierząt nieustannie rośnie, poważnie utrudniając życie katalońskiej rodziny i zmuszając jej członków do podjęcia niestandardowych kroków... Odtwórczyni roli niemej, autystycznej babci, Geraldine Chaplin, uznała scenariusz filmu za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek czytała.

Moskitiera to solidna, dobrze poprowadzona historia, osadzona w interesujących czasach. Inteligentna i dowcipna. Dialogi podlane są absurdalnymi zdarzeniami i sytuacjami.

Reżyser:Agustí Vila
Scenariusz:Agustí Vila
Muzyka:Alfons Conde
Zdjęcia:Neus Ollé-Soronellas
Montaż:Martí Roca
Obsada:Emma Suárez, Geraldine Chaplin, Marcos Franz, Eduars Fernández, Martina García, Àlex Batllori
Nagrody:Najlepszy Film, Nagroda Don Kichota – MFF Karlove Vary / Best Film, Don Quijote Award – IFF in Karlovy Vary (2010)