Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Moskitiera

Mosquitera, La · reż. Agustí Vila
Hiszpania 2009, 95’

Pokazy

28/06, 17:15 · Kino Centrum

Trailer

Czarna komedia absurdu, której bohaterowie wierzą, że jedyne czego powinni się bać, to komary. W reakcji na małżeński kryzys rodziców 15-letni Luis przestaje mówić, zaczyna za to znosić do domu bezpańskie psy i koty. Chłopiec czuje się odpowiedzialny za wszystko, co żyje. Liczba zwierząt nieustannie rośnie, poważnie utrudniając życie katalońskiej rodziny i zmuszając jej członków do podjęcia niestandardowych kroków... Odtwórczyni roli niemej, autystycznej babci, Geraldine Chaplin, uznała scenariusz filmu za jeden z najlepszych jakie kiedykolwiek czytała.

Moskitiera to solidna, dobrze poprowadzona historia, osadzona w interesujących czasach. Inteligentna i dowcipna. Dialogi podlane są absurdalnymi zdarzeniami i sytuacjami.

Reżyser:Agustí Vila
Scenariusz:Agustí Vila
Muzyka:Alfons Conde
Zdjęcia:Neus Ollé-Soronellas
Montaż:Martí Roca
Obsada:Emma Suárez, Geraldine Chaplin, Marcos Franz, Eduars Fernández, Martina García, Àlex Batllori
Nagrody:Najlepszy Film, Nagroda Don Kichota – MFF Karlove Vary / Best Film, Don Quijote Award – IFF in Karlovy Vary (2010)