Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я. Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Dovidjenja, kako ste?

Goodbye, how are you? · reż. Boris Mitić
Serbia 2008, 60’

Pokazy

01/07, 11:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

To satyryczna bajka w formie dokumentu, która opowiada o bohaterze naszych czasów, który jest gotów umrzeć za swoje przekonania, ale brak mu wiary w cokolwiek innego... To nowy typ dokumentu, który odwołuje się do narracji typu „satirical-vérité” i składa z ponad 400 wyjątkowych „ujęć satyrycznych”, które kręcono przez trzy lata, odbywając trwającą 3 lata i mierzącą 50000 km podróż po bocznych drogach Bałkanów.

Tue Steen Miller tak podsumował to dzieło: „To trudny w odbiorze film, jeśli nie pochodzi się z Serbii czy krajów byłej Jugosławii. Takim widzom nie będzie łatwo w pełni docenić i poczuć tego nieustannego dialogu, jaki zachodzi tu między obrazem i słowem. Większość z tego to archiwa pokazujące miejsca i demonstracje, konflikty i zdarzenia wojenne. Są też i współczesne obrazy z Kosowa, ale i w tym przypadku przyjdzie nam się wielokrotnie poddać, bo w naszej pamięci nie znajdziemy żadnych punktów odniesienia. Całą naszą uwagę nieustannie przykuwają jednak obrazy, ton narracji i wypowiadane słowa”.

Reżyser:Boris Mitić
Scenariusz:Boris Mitić
Muzyka:Pascal Comelade
Zdjęcia:Radoslav Vladić
Montaż:Boris Mitić
Obsada:Nebojsa Glogovac (głos/voice)
Nagrody:Grand Prix na MFF Mediawave w Gyor / Grand Prix – Mediawave Gyor, Wyróżnienie na MFF Documenta Madrid / Honorable Mention – Documenta Madrid

Boris Mitić urodził się w 1977 roku w Leskovac na południu Serbii. Mieszkał na kilku kontynentach, ukończył studia na kierunku komunikacja masowa, aby później osiedlić się w Belgradzie,wziąć udział w wojnie, przepracować 5 lat na wysokim stanowisku w mediach międzynarodowych. Dzięki temu zrozumiał kilka spraw i poświęcił resztę swojego życia rodzinie, piłce nożnej i tworzeniu kreatywnych filmów dokumentalnych.

Filmografia:
2003 Pretty Dyana
2004 Unmik Titanik
2009 Goodbye, how are you?