X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Debshishu

Child God, The · reż. Utpalendu Chakrabarty
Indie 1985, 100’

Pokazy

23/10, 15:30 · Kino Centrum

To bardzo dosadny i realistyczny film, który stanowi studium biedy, analfabetyzmu, katastrof naturalnych oraz ceny, jaką płaci za nie ludzka dusza. Bohaterami jest małżeństwo wieśniaków — Raghubira (Sadhy Meher) i Sity (Smita Patil) uciekających, jak wielu innych, przed powodzią, która zniszczyła ich wieś. Żona rodzi zdeformowane dziecko, które zostaje przezwane przez miejscowego kapłana (Pundit) „diabelskim dzieckiem”. Kapłan nakazuje parze porzucić dziecko i wyrzuca oboje poza nawias społeczeństwa. Puenta tej ucieczki z zalanej wsi okaże się dla Raghubira i Sity tyleż niespodziewana, co straszliwa.

Reżyser:Utpalendu Chakrabarty
Scenariusz:Utpalendu Chakrabarty
Muzyka:Vanraj Bhatia
Zdjęcia:Joutish Chakraborty
Montaż:Rathindra Nath Bose
Obsada:Smita Patil, Sadhu Meher, Om Puri, Rohini Hattangadi

Utpalendu Chakrabarty urodził się w 1948 roku. Jest z pochodzenia Bengalczykiem i znaną postacią świata filmu i teatru. Mieszka w Kalkucie. Ukończył Scottish Church College na Uniwersytecie w Kalkucie. W okresie studiów zaangażował się w politykę i spędził sporo czasu pośród plemion zamieszkujących Purulię. Jego pasją zawsze było kino, mimo iż zaczął karierę zawodową jako nauczyciel. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i pełnometrażowych, między innymi: Prasab, Chandaneer, Phaansi, Debshishu, Chokh, Maina Tadanta.

Program 2012

Google Translate