X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Good Morning

Good Morning · reż. Kabir Singh Chowdhry
Indie 2011, 42’

Pokazy

25/10, 18:15 · Baj Pomorski – sala B

Trailer

Oto gorzkie i brutalne świadectwo rozpadu pozornie szczęśliwego małżeństwa, niewierności, wyobcowania oraz niezdolności do komunikacji. Film opowiada w najdrobniejszych szczegółach o wczesnoporannej rutynie dwojga małżonków — widzimy męża, które cicho wyślizguje się z łóżka, aby nie obudzić żony, zanim się nie wykąpie, nie ubierze w garnitur i nie przygotuje jej śniadania. Jego życiowe szczęście rozpada się na kawałki, gdy stary znajomy informuje go, że żona zdradza go z innym mężczyzną. Dalsze wydarzenia jeszcze bardziej zmrożą nam krew w żyłach i wprawią w osłupienie...

Reżyser:Kabir Singh Chowdhry
Scenariusz:Kabir Singh Chowdhry, Sakshi Bhatia
Muzyka:Hari Singh
Zdjęcia:Rahat Mahajan
Montaż:Sakshi Bhatia
Obsada:Manish Kumar, Sukhmani, Emannuel Singh, Dolly Ahluwalia, Happy Vij, Gick Grewal, Payal, Daanish Singh, Raagini Ghai
Nagrody:Główna Nagroda Jury / The Grand Jury Prize – Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Narrative Short – Południowoazjatycki MFF / South Asian IFF (2011).

Kabir Singh Chowdhry urodził się w 1985 roku w Czandigarh, w indyjskim Pendżabie. To multidyscyplinarny artysta i reżyser filmowy. Zdobył tytuł licencjata antropologii w St. Xavier’s College w Bombaju. Eksperymentowanie z filmami zaczął jeszcze w czasie studiów, kiedy przy niemalże zerowym budżecie nakręcił kilka krótkometrażowych filmów i teledysków. Jednocześnie pracował jako niezależny dyrektor artystyczny przy takich filmach, jak Heaven on Earth, Dostana, Wake Up Sid, Aisha i Midnight’s Children. W 2007 r. zdobył nagrodę Passion for Cinema za jednominutowy film Dolly. W sierpniu 2012 r. otrzymał nagrodę HT Youth Icon Award przyznawaną w Północnych Indiach młodym twórcom.

Program 2012

Google Translate