X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Teevra Madhyam

Sharp Note · reż. Arun Khopkar
Indie 1974, 21’

Pokazy

23/10, 18:00 · Baj Pomorski – sala B

To krótkometrażowy film dyplomowy autorstwa Aruna Khopkara, nakręcony w indyjskim Instytucie Filmu i Telewizji, będący debiutem ekranowym Smity Patil. Wciela się w nim w rolę Shamy, miłośniczki muzyki klasycznej, która jest mężem marksisty. Shama musi stawić czoła konieczności porzucenia miłości do muzyki i przyłączenia się do męża, którego partia wzywa do pracy na pełen etat w wyniku strajku w zakładzie pracy.

Reżyser:Arun Khopkar
Scenariusz:Arun Khopkar
Zdjęcia:Raymond Wong Mun
Montaż:Premanand Kamble
Obsada:Smita Patil, Ketan Mehta, Vikram Sahu, Nachiket Patwardhan
Nagrody:Nagrody dyplomowe / Diploma Awards – Najlepszy Film / Best Film – Indyjski Instytut Filmowy / Film Institute of India (1974)

Arun Khopkar jest absolwentem Instytutu Filmu i Telewizji (FTII) w Pune. Jego film pełnometrażowy zatytułowany Katha Doan Ganpatraonchi (A tale of two Ganpatraos / Opowieść o dwóch Ganpatraos) pokazywano na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Nakręcił także szereg filmów dotyczących sztuki, które otrzymały wiele nagród: Figures of Thought, Colours of Absence (dotyczący malarstwa), Sanchari (o tańcu Bharatanatyam) oraz Rasikapriya i Lokpriya (oba dotyczące muzyki). Khopkar jest międzynarodowym autorytetem na temat wiedzy o Eisensteinie oraz poliglotą-obieżyświatem. Był także członkiem Stowarzyszenia Homi Bhabhy.

Program 2012

Google Translate