X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Double Mixte

Mixed Doubles · reż. Vincent Mariette
Francja 2011, 25’

Pokazy

22/10, 13:00 · Baj Pomorski – sala B

Jean jest świadkiem w bardzo ważnej sprawie sądowej. W czasie oczekiwania na rozpoczęcie procesu zostaje oddana pod ochronę Arthura, który jest, delikatnie mówiąc, dość wścibskim policjantem. Arthur wszędzie widzi zagrożenie i postanawia zabrać Jean do domu swojej siostry. Czy jednak będzie się ona czuła bezpieczniej w towarzystwie dość odrażającej Margaret?

Reżyser:Vincent Mariette
Scenariusz:Vincent Mariette
Muzyka:Emmanuel D’Orlando
Zdjęcia:Julien Poupard
Montaż:Nicolas Desmaison
Obsada:Alexandre Steiger, Gilles Cohen, Claude Perron
Nagrody:Nagroda Jury Młodzieżowego / Youth Jury Prize – Konkurs krajowy / National Competition – MFF Clermont Ferrand / Clermont Ferrand IFF (2012)

Vincent Mariette ukończył wydział scenopisarstwa w paryskiej szkole filmowej Fémis w 2009 r. W czasie studiów, sam lub wespół z innymi studentami, stworzył kilka krótko i długometrażowych filmów, a w tym Jérôme (2007), Les Voies du Seigneur (2008), Le Contretemps (2008) czy Les Philosophes (2011), który zdobył nagrodę na 13 edycji festiwalu Emergence.

Program 2012

Google Translate