X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Falastein, sandouk al intezar lil burtuqal

Waiting for P.O. BOX · reż. Bassam Chekhes
Holandia, Syria 2012, 15’

Pokazy

23/10, 20:30 · Baj Pomorski – sala B

Mustafa i Ayoub to młodzi filmowcy, którzy chcą się właśnie zabrać za nowy film, ale muszą dostosować swoje wyobrażenia i budżet do przepisów obowiązujących w rozmaitych fundacjach. W noc poprzedzająca spotkanie z potencjalnymi sponsorami bardzo intensywnie śnią. Waiting For P.O. BOX to opowieść o pomarańczy, która wyrosła bez pomocy drzewa.

Reżyser:Bassam Chekhes
Scenariusz:Bassam Chekhes
Zdjęcia:Bassam Chekhes
Montaż:Bassam Chekhes
Obsada:Yazan Al Rousan, Rami Al Nihawi, Nic Foster
Nagrody:Oficjalna Selekcja / Official Selection: Konkurs filmów krótkometrażowych / Short Film Competition – 65th Festival de Cannes / 65 Festiwal Filmowy w Cannes; Festiwal Cinefan w Indiach / Cinefan Festival in India (2012)

Bassam Chekhes urodził się w Syrii, aby później przeprowadzić się do Holandii. Tam studiował sztuki audiowizualne i ukończył Akademię Gerrit Rietveld w Amsterdamie. Ma na koncie kilkanaście filmów krótkometrażowych (jest ich reżyserem, autorem zdjęć i producentem), a także współpracował z wieloma artystami i filmowcami przy kilku innych projektach. W latach 1995–2000 pracował dla kilku holenderskich i międzynarodowych firm producenckich, agencji reklamowych i stacji telewizyjnych.

Program 2012

Google Translate