X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Idziemy na wojnę!

To War We Go! · reż. Krzysztof Kasior
Polska 2011, 29’

Pokazy

21/10, 18:00 · Kino Centrum

Kuba i Michał są żołnierzami zawodowymi. Chcą wyrwać się z rodzinnej miejscowości i zdobyć pieniądze na własny biznes, zgłaszają się więc do odbycia misji w Afganistanie. Wyjeżdżają z czwartą zmianę polskiego kontyngentu sił stabilizacyjnych. Po powrocie okazuje się, że rodzinna miejscowość nie jest już tym samym miejscem. Film został oparty na motywach prawdziwej historii szkockiego szeregowca Barry’ego Delaneya.

Reżyser:Krzysztof Kasior
Scenariusz:Krzysztof Kasior, Piotr Maczuga
Muzyka:Peve Lety
Zdjęcia:Tomasz Woźniczka
Montaż:Tymoteusz Wiskirski
Obsada:Tomasz Schuchardt, Piotr Domalewski, Justyna Wasilewska
Nagrody:Oficjalna selekcja / Official Selection for: ISFF in Ravenna / MSFF w Ravennie, 52. MFF Kraków / 52nd IFF in Krakow, 5. OFF Plus Camera / 5th OFF Plus Camera

Krzysztof Kasior urodził się w 1980 r w Trzebnicy. Studiuje na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim. Tworzy krótkie etiudy fabularne i dokumentalne. Obecne pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym.

Program 2012

Google Translate